Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Limberský po neúspěšném Euru skončil v reprezentaci, nechce tříštit síly

Praha - Plzeňský fotbalista David Limberský se rozhodl ve 32 letech ukončit reprezentační kariéru. Řekl to v rozhovoru pro deník Právo. "Před národním týmem je nový kvalifikační cyklus. Pár kluků už skončilo, myslím, že už jsem měl také na čase," uvedl obránce, který tak následoval Davida Lafatu, Jaroslava Plašila a Petra Čecha.

David Limberský
zdroj: ČTK autor: Taneček David

"Zrálo to ve mně celé jaro. Dokonce jsem i zvažoval, že skončím ještě před mistrovstvím Evropy. Docházely mi ke konci sezony síly. Nakonec jsem se rozhodl, že do Francie pojedu. Bohužel turnaj se nepovedl mně ani týmu. O to je můj konec smutnější, rád bych se loučil důstojněji," uvedl v rozhovoru.

Limberský je dlouhodobě jednou z klíčových opor mistrovské Plzně. V reprezentaci debutoval v červnu 2009 a od roku 2012 patřil stabilně do základní sestavy. Celkem odehrál 40 zápasů a dal jeden gól loni v září v kvalifikaci v Lotyšsku. Zahrál si na dvou mistrovstvích Evropy.

Je nám líto, video expirovalo.
Limberský: Rád bych se loučil důstojněji

"Nechci už tříštit síly mezi klub a reprezentaci. Na jaře jsem cítil, že nemám potřebný drajv. Raději chci odehrát méně zápasů kvalitně než všechny průměrně," dodal.

Limberský byl v uplynulých měsících hodně kritizovaný za své chování i výkony, nyní věří, že mu konec v reprezentaci pomůže najít starou výkonnost. "Poslední půlrok nebyl z mojí strany ideální. Sice jsme s Plzní v lize udělali rekordní šňůru, ale necítil jsem se komfortně. Teď chci dokázat, že nepatřím do starého železa. Snad ještě dva roky udržím laťku vysoko. Je to ovšem pořád těžší a těžší, každý rok obhajovat svoji pozici," prohlásil.

Nový trenér národního týmu Karel Jarolím má nyní k dispozici na levý kraj obrany již vyzkoušené reprezentanty Daniela Pudila, Adama Hlouška či Filipa Nováka. Na levé straně může hrát i pravý bek Theodor Gebre Selassie. Jako varianty se nabízejí i sparťan Martin Frýdek, jiný plzeňský bek Aleš Matějů hrající za jednadvacítku či nový kapitán Slavie Jan Bořil, který již pod Jarolímem hrál v Mladé Boleslavi.

Zdroj
ČTK, ČT sport, Právo

Hlavní zprávy