Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Limberský kritizuje kvalitu umělé trávy v Astaně

Astana - Že se čeští fotbalisté v Kazachstánu kromě jiného budou muset vypořádávat s umělou trávou, se vědělo již dříve. Reprezentanti však přesto byli z kvality pažitu v Astaně dosti zaskočeni a přiznávají, že se s povrchem budou muset sžít.

David Limberský (vpravo) s Pavlem Vrbou
zdroj: ČTK autor: Luděk Peřina

Podle plzeňského beka Davida Limberského dokonce nejde ani o nejnovější generaci umělé trávy. "Někde jsem slyšel, že ani nebude poznat, že to není tráva, a přitom je to normální koberec. Ani to není ta nejnovější generace. Ta kvalita není dobrá," řekl obránce po prvním tréninku v Kazachstánu. "V Plzni na umělce neradi i trénujeme, a to tam máme lepší kvalitu než tady. Takže obavu mám a nejsem sám. Ale je to realita a musíme se s tím popasovat," dodal Limberský.

Očekává však, že hrací povrch bude výhodou Kazachstánu. "Oni jsou na to zvyklí, my až na Tomáše Necida ne, takže to bude jejich výhoda. Pro nás je to určitě nepříjemný povrch," připustil fotbalista s 29 reprezentačními starty.

Jinak na Limberského ale moderní aréna v Astaně pro 30 tisíc fanoušků udělala dojem. Mimo jiné jde o jeden z mála fotbalových stadionů, který je zcela uzavřený se zatahovací střechou. "Už jsem na zavřeném stadionu hrál na Schalke s Plzní. Tam ale byla přírodní tráva. Takže jediný větší rozdíl byl v tom, že tam byla od fanoušků větší ozvěna. Ale jinak to moc velký rozdíl není," mínil Limberský. "Aréna je to hezká, až na ten povrch, proto z toho mám tak trochu rozporuplné dojmy," dodal Limberský.

Dnešní den byl pro fotbalisty hodně náročný. Po páteční výhře 2:1 v Turecku se téměř nevyspali a brzy ráno už se přemístili na letiště na cestu do Astany. "Probudili jsme se za tmy, odjeli na letiště a přistáli jsme zase za tmy kvůli tomu časovému posunu. Čtyři hodiny posun už je dost, ale všichni soupeři to tady budou mít stejné. Únava je, ale ta odezní. Máme ještě dva dny, tak se dáme do kupy," uvedl Limberský.

Fotbalistům pomohlo zvládnout náročné cestování i to, že po zkušenosti s cestou do Istanbulu v přeplněném letadle doobjednala Fotbalová asociace druhý stroj, aby měl tým větší pohodlí. "Měli jsme letadlo sami pro sebe, takže každý z hráčů se mohl natáhnout na trojsedačku a prospat se. Hodně z nás to využilo. Věřím, že jsme tím ušetřili síly, které se nám budou v zápase hodit," doplnil Limberský.

Je nám líto, video expirovalo.
Limberský si postěžoval na kvalitu umělé trávy v Astaně
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy