Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BK Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec

Limberský: Jsme nejlepší v Čechách. Zítra to chceme dokázat

Plzeň - Plzeňský fotbalista David Limberský věří, že Viktoria v sobotu proti Spartě dokáže, že je nejlepším českým klubem současnosti. V tabulce je první sice Sparta, ale případné vítězství posune do čela právě Viktorii, což by podle Limberského lépe odpovídalo současné výkonnosti obou klubů. Reprezentační útočník Václav Kadlec si zase myslí, že zápasy s Plzní dnes mají větší náboj než derby pražských "S".

David Limberský
zdroj: ČT24

"Setkají se dva nejlepší české týmy současnosti. My jsme podle mě nejlepší, Sparta těsně za námi; bohužel v tabulce je to obráceně. Proto teď chceme vyhrát, abychom to postavení v tabulce otočili," prohlásil Limberský před vzájemným zápasem. "Motivace je obrovská, Sparta je největší rival, tak věříme, že ji porazíme. Budeme ji chtít zatlačit a hrát svoji hru," dodal.

Zároveň věří, že se nebude opakovat situace z minulého roku, kdy Plzeň doma se Spartou prohrála 0:2. "Tehdy byl ten zápas těsně po souboji s Kodaní, ve kterém jsme si zajistili postup do Ligy mistrů, a pak jsme asi trochu přepískli oslavy. I proto nám ten zápas moc nevyšel," připustil zpětně Limberský. "Na druhou stranu nám to ale zase vyšlo na jaře na Spartě, kde jsme byli lepší a zaslouženě vyhráli 3:1," připomněl.

Sám půjde do utkání po nemoci, kvůli které musel vynechat zápasy reprezentace s Dánskem a Finskem. "Bylo to nepříjemné, protože jsem se připravoval s klukama, jenže těsně před odletem do Dánska jsem onemocněl a musel zůstat doma. Zase jsem si ale poležel a snad ušetřil nějaké síly do další části sezony," hledal pozitivní dopad nemoci. Nyní už je v pořádku. "Léky jsem dobral, ve středu začal naplno trénovat, takže v sobotu na utkání už budu připravený," dodal Limberský.

Naopak z reprezentačního srazu přijel Václav Kadlec, a to s nepřiliš dobrou náladou. Tu ale chce zahnat hned v sobotu v duelu proti Plzni. "Je to zápas hodně důležitý pro naše sebevědomí. Kdybychom vyhráli nad týmem, který je na hodně vysoké úrovni, do dalších zápasů by se nám šlo určitě o dost lépe," řekl Kadlec.

Dvacetiletý útočník bere duel s Plzní hodně prestižně - podle něj mají vzájemné duely v současnosti větší náboj než slavné derby pražských "S". "Jde o hodně, Sparta i Plzeň teď jsou na podobné úrovni," uvedl Kadlec.

Ten jako recept na Plzeň vidí stejný přístup, jaký Sparta zvolila loni při venkovní výhře 2:0. "Jeli jsme k zápasu po vyřazení v Evropské lize s Vasluií, říkalo se, že budeme dole... Ale ukázali jsme velkou sílu a aktivitu. K ničemu jsme Plzeň nepustili. To je recept také pro sobotní zápas," uvedl Kadlec, který zatím letos drží výbornou formu.

Sparťan si ale nemyslí, že by Letenští měli hrát ustrašeně. "Žádné zalézání před vlastní branku nehrozí. Plzeň je kombinačně silná a dokáže se dostat do koncovky. Neříkám, že budeme hrát úplně otevřeně, ale také ne žádného zanďoura. S Feyenoordem jsme také hráli aktivně a vyplatilo se to," řekl Kadlec.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy