Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
IPPON

Liják a nedbalost pořadatelů překazily Polákům kvalifikaci

Varšava - Naštvaní fanoušci a otázky, zda nad pořadateli nezvítězila jejich vlastní nedbalost, jsou následkem zrušeného zápasu mezi polskými a anglickými fotbalisty v kvalifikaci mistrovství světa. V úterý večer po průtrži mračen připomínala hrací plocha varšavského Národního stadionu spíše velkou louži, protože střecha nad arénou zůstala otevřená. Odložený zápas by se měl uskutečnit dnes. 

Národní stadion ve Varšavě
zdroj: ČT sport

To, aby byla střecha zavřená, si nepřál ani jeden tým, tvrdí mluvčí Polského fotbalového svazu (PZPN) Monika Olejkowská. "Věděli jsme, že bude hodně pršet, ale nemohli jsme s jistotou předpovědět, že to bude takový liják," dodala. "Otázka, jestli chceme hrát s otevřenou, nebo zavřenou střechou, vůbec nepadla," prohlásil mluvčí polské reprezentace Tomasz Rzonsa.

Architekt Národního stadionu Zbigniew Pszczulny v televizi TVN24 prohlásil, že na ploše už není tatáž tráva jako během červnového evropského šampionátu; tehdy měla drenážní systém. "Nyní položili tenkou vrstvu trávy, která funguje tak, jako by se položil koberec na betonový panel," obvinil architekt společnost Národní centrum sportu (NCS), která stadion spravuje.

Je nám líto, video expirovalo.
Utkání Polsko - Anglie bylo odloženo

Úterní fiasko podle Pszczulného způsobilo i to, že odpovědní lidé nepočítali s tím, že na podzim může pršet. "A trávu položili v rozporu s projektem, jaký schválila UEFA během mistrovství Evropy," doplnil architekt. "Těch srážek bylo opravdu hodně během krátké doby. Každý povrch by se choval stejně (jako ten, který byl na stadionu v úterý)," bránil se v televizi TVN24 ředitel NCS Robert Wojtaś.

Podle PZPN lístky na úterní zápas platí i dnes. "Chtěli bychom se zeptat PZPN, kdo nám vrátí peníze za to, že jsme sem jeli 200 kilometrů," stěžoval si jeden z domácích fanoušků. Rozhořčení cítili také Angličané, protože někteří měli letenky hned na noc. "To, že se v zemi, kde je postavený stadion se střechou, nedá hrát, je naprostý propadák," stěžoval si jiný Polák.

"Je to super, skvělá podívaná a aspoň jsme neprohráli, protože nám Angličané nedali gól," neubránil se ironii další fanoušek. "Britové mají Monty Pythona, my máme Polský fotbalový svaz," okomentoval úterní zápas, kdy počasí zvítězilo nad organizátory, polský ministr spravedlnosti Jaroslaw Gowin. "Neexistuje nic, co by PZPN nedokázal zblbnout," dodal.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy