TCL V Repre

Ligu mistrů si zahrají také Bruggy a Ajax

Nejprestižnější fotbalovou soutěž budou hrát fotbalisté Brugg a Ajaxu Amsterdam. Belgický tým zvítězil 2:1 nad Lincem, Ajax triumfoval 2:0 nad řeckým celkem APOEL Nikósie.

Klaas-Jan Huntelaar
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

Ajax v minulé sezoně Ligy mistrů došel až do semifinále, v třetím předkole ale o jeho postupu přes PAOK Soluň rozhodla jediná branka a zdaleka jednoznačné nebylo ani dvojutkání s kyperským soupeřem. Po bezbrankovém výsledku v Nikósii doma mohl Ajax dostat v závěru poločasu do vedení Tadič, jenže zblízka minul.

Přesto šli domácí hráči do šaten s náskokem, neboť v 43. minutě se hlavou prosadil Álvarez. Krátce po změně stran rozhodčí neuznal kvůli ofsajdu po jednom gólu na obou stranách a postup favorita pojistil až v závěru Tadič.

Bruggy si z Lince přivezly jednobrankové vedení, které v domácím prostředí mohly v prvním poločase zvýšit, ale gól po kontrole u videa neplatil. Rakouskému celku nevycházely protiútoky, navíc v 70. minutě inkasoval branku z hlavy Vanakena, který skóroval i v úvodním zápasu.

Sestřih utkání Ajax Amsterdam - APOEL Nikósie

Odvetná utkání 4. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Ajax Amsterdam - APOEL Nikósie 2:0 (1:0)

Branky: 43. Álvarez, 80. Tadič. První zápas 0:0, postoupil Ajax.

Club Bruggy - LASK Linec 2:1 (0:0)

Branky: 70. Vanaken, 90. Dennis - 74. Klauss z pen. ČK: 82. Trauner (Linec). První zápas 1:0, postoupily Bruggy.