Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Na skialpech přes hory

Ligovou sezonu zahájí Plzeň v Jihlavě, Sparta se postaví Slovácku

Praha – Fotbalisté Plzně zahájí obhajobu titulu v první lize na hřišti Jihlavy. Rozhodl o tom dnešní los nového ročníku. Sparta se na úvod představí doma proti Slovácku. První kolo o posledním červencovém víkendu přinese i souboj třetího a čtvrtého týmu uplynulé sezony Liberce a Mladé Boleslavi.

Plzeňský Patrik Hrošovský se raduje ze vstřelené branky
zdroj: ČTK autor: Šulová Kateřina

Na podzim se odehraje 16 kol, to poslední má termín 3. prosince. Jaro začne 18. února a hrát se bude až do 27. května. Tradiční pražské derby mezi Spartou a Slavií se uskuteční v 8. kole 24. září na Letné a 1. dubna 2017 v rámci 22. kola v Edenu.

Dva největší kandidáti na zisk titulu Plzeň a Sparta na sebe narazí v 11. kole (22. října) na západě Čech a ve 25. kole (22. dubna) na Letné. Losování se znovu uskutečnilo podle takzvaných Frončekových tabulek, které dokážou zohlednit, aby si domácími zápasy nekonkurovala mužstva z jednotlivých regionů, ale třeba také nevhodné klimatické podmínky.

Je nám líto, video expirovalo.
Hajný: Ještě nemůžeme oznámit jméno nového partnera ligy

"Například v 1. až 4. kole se nemohou zástupci kvalifikace o Ligu mistrů utkat se zástupci v předkolech Evropské ligy, protože by se těžko hledal termín. Liberec zas nemůže hrát doma v době, kdy se tam koná festival Benátská noc. To samé Sparta, která nemůže hrát na Letné ve 3. kole, protože je v Praze Prague Pride. Dukla zas nemůže hrát doma v 6. a 9. kole. Jde hlavně o bezpečnostní opatření," prohlásil Bárta.

Při losování hrálo roli i to, že nováček Hradec Králové si během rekonstrukce svého stadionu pronajme stadion Mladé Boleslavi. "Proto až do 12. kola musely být tyto týmy nalosovány proti sobě. To samé platí pro Karvinou, která má stejnou dohodu se Zlínem, dokud její nový stadion nebude schválen. Nepředpokládá se sice, že by ve Zlíně hrála, ale musí se s tím počítat," dodal Bárta.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy