Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Liga zažila divácky nejúspěšnější start od zrušení sektorů na stání

Praha - Nejvíce diváků od roku 1999 přilákalo do ochozů úvodní kolo první fotbalové ligy. Průměr 7673 diváků je zároveň čtvrté nejvyšší číslo v historii české ligy. Navíc je to nejvíce od doby, co byly zrušeny sektory na stání a každý divák na stadionu musí mít svou sedačku.

Fanoušci Sparty
zdroj: ČTK autor: Michal Krumphanzl

Návštěvnost výrazně zvýšil fakt, že v úvodním kole hrály doma Sparta, Slavia i Plzeň, tedy celky s nejvíce prodanými permanentkami a nejširší diváckou základnou.

Na Letnou dorazilo dokonce 16 724 fanoušků zvědavých na zcela nový kádr vedený italským koučem Andreou Stramaccionim. To je o 6710 příznivců více, než byl průměr v minulé sezoně.

Na Slavii a Plzni sice mírně za svým průměrem z předchozího ročníku zaostali, ale i tak oba celky dohromady přidaly dalších téměř 21 tisíc fandů.

Výrazný nárůst o 3500 fanoušků oproti průměru z minulé sezony zaznamenalo v prvním utkání Brno, k čemuž přispěli i příznivci Ostravy. Mírně větší návštěvu měli i v Liberci a Mladé Boleslavi.

Dosud největší návštěva byla v prvním kole v sezoně 1997/98, kdy dorazilo 9216 diváků na zápas. Tehdy však byly k dispozici i sektory na stání, navíc v Brně panovala euforie a na stadion Za Lužánkami chodilo pravidelně přes 20 tisíc lidí.

Návštěvnost sice v průměru snižují zápasy v Jablonci, Jihlavě a na Dukle, kde v minulém ročníku chodilo v průměru pod 3000 fanoušků, i tak ale úvodní kolo naznačilo, že by výrazné posilování elitních klubů mohlo přinést zájem diváků.

"Je to oživení velkými jmény za velké peníze, což by mělo způsobit zvědavost fanoušků. Čeká nás za poslední roky nejatraktivnější ročník. Pokud nepadne divácký rekord, tak je něco špatně," řekl předseda Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy