Následuje
Speciál

Vrba před derniérou v Plzni: Máme velkou šanci postoupit

Plzeň – Konec Pavla Vrby na lavičce Plzně se neodvratně blíží. Poslední utkání v roli trenéra západočeského celku čeká Vrbu v úterý v duelu Ligy mistrů s CSKA Moskva. Ačkoliv Viktoria zatím nezískala ani bod, pokud se Plzeňským podaří zvítězit, čeká je na jaře Evropská liga. Plzeň by se tak stala prvním českým týmem, který v pohárech přezimuje ve třetí sezoně za sebou. 

Pavel Vrba
zdroj: ČTK/AP

"Doufám, že ukážeme obrovskou sílu a že opět změníme historii českého fotbalu. Máme velkou šanci postoupit a věřím tomu, že díky naší kvalitě a podpoře fanoušků to dokážeme," řekl Vrba. Upozorňuje ale, že v porovnání s předchozími dvěma postupy ze základních skupin čeká Plzeň největší výzva. "Před dvěma roky jsme postoupili na úkor BATE Borisov a i ta loňská skupina v Evropské lize byla snazší. Nyní nás čeká tým z druhého výkonnostního koše. Pokud bychom takový tým vyřadili, byl by to velký úspěch," míní Vrba.

Už po losování očekával, že boj o třetí místo bude rozhodovat dvojutkání s CSKA, což se potvrdilo. "U nich jsme prohráli 2:3. Kdyby to bylo pohárové dvojutkání, tak bychom takový výsledek do odvety brali. Musíme dát prostě více gólů než soupeř a s takovou taktikou do utkání půjdeme," dodal.

Duel nejhorších obran

Přestože se potkají dva týmy s nejhorší obranou v soutěži, podle Vrby to nemá pro vzájemné utkání větší vypovídací hodnotu. "Musíme to brát tak, že jsme oba měli ve skupině Bayern a Manchester City, což jsou týmy, které dávají pravidelně hodně gólů. To se projevilo na našem skóre. Rozhodně to není tak, že bychom my nebo CSKA neměli kvalitní obranné systémy," míní Vrba.

Domnívá se, že CSKA vsadí právě na kvalitní obranu a bude spoléhat na rychlé protiútoky. "Mají vepředu velmi rychlé hráče. Už v prvním utkání nám dávali góly po našich ztrátách ve středu hřiště a rychlých brejcích. K jejich nejnebezpečnějším hráčům patří určitě Musa, Dzagojev a Honda," uvedl Vrba.

Pro budoucího kouče české reprezentace to bude poslední utkání na lavičce Plzně. Nic to ale nemění na jeho motivaci dovést Plzeň za dalším úspěchem. "Rozhodně udělám všechno pro to, aby Plzeň postoupila a kluci si mohli na jaře zahrát proti dalším kvalitním týmům," řekl Vrba, který odchod z Plzně oznámil v polovině listopadu. "Paradoxně si myslím, že od té doby hrají kluci lépe než předtím. Proto věřím, že v tom budou pokračovat," dodal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy