Následuje
Branky, body, vteřiny

Vrba o Mariboru: Připomíná mi nás před dvěma lety

Plzeň - Trenér plzeňských fotbalistů Pavel Vrba přirovnal soupeře ve 4. předkole Ligy mistrů Maribor ke svému týmu z roku 2011, kdy Plzeň úspěšně zvládla kvalifikaci a prošla až do hlavní soutěže. Slovinský mistr prý má podobnou kvalitu jako Rosenborg Trondheim a Kodaň, které tehdy Plzeň po boji vyřadila.

Trenér Pavel Vrba a Pavel Horváth
zdroj: ČTK autor: Petr Eret

"Maribor hraje podobně jako my před dvěma roky. Disciplinovaně, důsledně v defenzivě a každou příležitost dopředu dokáže využít," řekl Vrba a dodal: "Je to tým na úrovni Trondheimu nebo Kodaně. Ve slovinské lize ukazují obrovskou ofenzivní sílu, ale je to i tím, že tam nemají moc velkou konkurenci," dodal.

Vrba nesouhlasí s tím, že je Plzeň favoritem. "Musíme si uvědomit, že každý tým ve 4. předkole má svou velkou kvalitu a je tam zaslouženě. Pokud jsme pro někoho favorit, tak jen proto, že poslední dva roky hrajeme poháry pravidelně. Maribor ale už svou kvalitu také několikrát ukázal a v budoucnu bude hrát v pohárech pravidelně," míní plzeňský kouč.

I proto se Vrba snaží o to, aby hráči nepodlehli atmosféře a očekávání veřejnosti tak, jako se jim to stalo například na jaře v osmifinále Evropské ligy proti Fenerbahce, s nímž doma prohráli 0:1. "Tehdy se psalo o tom, kam se až můžeme dostat, a hráči tomu asi trochu podlehli. Věřím, že se něco takového nebude opakovat a toto utkání zvládneme lépe," řekl Vrba.

S trenérem souhlasí kapitán Pavel Horváth, který se v kabině stará o to, aby žádný z hráčů nic nepodcenil. "Rozhodně nic nezlehčujeme a soustředíme se jen na zápas. Takže ani neuzavíráme sázky a podobně. Když se postoupí, tak je možné všechno, ale teď je to ještě hrozně daleko," řekl Horváth.

Plzeň se chystala na slovinský Maribor

Nemyslí si, že by Plzeň byla tentokrát v jiné roli než před dvěma lety, kdy mohla ve 4. předkole jen překvapit. "Pro mě je to stejné jako tehdy. Pro nás už je velký úspěch to, že máme jistou Evropskou ligu. Ale to neznamená, že jsme s tím spokojení. Už tehdy jsme jeli do Kodaně s tím, že chceme postoupit, a to samé platí i tentokrát. Jediný rozdíl je v tom, že teď jsme zkušenější a starší," dodal.

Dalším rozdílem je stadion ve Štruncových sadech, který za dva roky doznal velkých změn a nyní už může hostit Ligu mistrů. "Je fantastické, že se nám povedlo dostat play-off Ligy mistrů na stadion, který byl ještě před pár lety v havarijním stavu. Tu práci, která se tu odvedla, oceníme, až zítra před zápasem zazní hymna Ligy mistrů," dodal Horváth.

Komplikací pro Plzeň je fakt, že stále nebude moci nastoupit reprezentační záložník Daniel Kolář kvůli zranění. "Dnes to zkoušel na tréninku, ale po něm řekl, že to na zápas ještě není. Naopak připraven už bude Marek Bakoš a věřím, že už jeho přítomnost v týmu nám pomůže," uvedl Vrba.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy