Golf Time

Velký obrat Arsenalu, dvěma góly v závěru porazil Anderlecht

Brusel - Fotbalisté Arsenalu vyhráli ve 3. kole základních skupin Ligy mistrů na hřišti Anderlechtu Brusel 2:1. V dlouho poměrně nevýrazném utkání šli sice v 70. minutě do vedení domácí, Kanonýři ale v závěru odpověděli góly Gibbse a Podolského, který v první minutě nastavení rozhodl o zisků tří bodů pro hosty. Anderlecht byl přitom zejména v druhém poločase výrazně lepší, po vedoucí brance ale nedokázal proměnit žádnou ze svých dalších šancí.

Radost fotbalistů Arsenalu
zdroj: BELGA autor: Laurie Dieffembacq

Za Arsenal nastoupil při svém debutu v LM až třetí brankář Martínez, protože jednička Szczesny pykal za červenou kartu z minulého utkání s Galatasarayem a druhý gólman Ospina je zraněný.

Martínez držel čisté konto až do 71. minuty, kdy ho hlavou překonal Najar. Arsenal se zvedl v úplném závěru. Nejprve v 89. minutě vyrovnal Gibbs a dvě minuty po něm přidal vítěznou trefu náhradník Podolski. Trenér londýnského týmu Wenger tak nakonec oslavil 65. narozeniny vítězně.

Anderlecht Brusel - Arsenal FC 1:2 (0:0)

Branky: 71. Najar - 89. Gibbs, 90.+1 Podolski. Rozhodčí: Velasco Carballo - Alonso, Yuste (všichni Šp.).