Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Český skokový pohár Velká cena Frenštátu

Už žádné další čekání na video. UEFA ho v Lize mistrů nasadí už od osmifinále

Podle původního plánu se mělo čekat až do dalšího ročníku, Evropská fotbalová unie UEFA však zavedení videorozhodčího v Lize mistrů urychlila. Poprvé ho tak nasadí už v jarní vyřazovací části. Na zasedání v Dublinu o tom rozhodl výkonný výbor.

Pracoviště videorozhodčího
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst/imago sportfotodienst

Video se používalo v létě na mistrovství světa a v této sezoně ho využívá už několik lig po celém světě včetně české nejvyšší soutěže. UEFA se však jeho zavedení do svých soutěží dlouho bránila a v září oznámila, že ho využije od sezony 2019/20. Před dvěma týdny však předseda unie Aleksander Čeferin připustil, že by se mohlo objevit už v jarním play-off.

Výkonný výbor nakonec na zasedání v Dublinu na základě zprávy od komise rozhodčích zavedení videa skutečně urychlil. Rozhodnutí mu usnadnila i skutečnost, že stadiony osmifinalistů z anglické, španělské, německé a italské ligy už mají vzhledem k používání videa v jejich domácích soutěžích na stadionech potřebné kamerové systémy.

Poslední bouřlivou debatu o absenci videa v Lize mistrů rozvířil listopadový zápas mezi Manchesterem City a Šachtarem Doněck. V něm totiž rozhodčí Viktor Kassai nařídil penaltu ve prospěch anglického celku poté, co přehlédl, že Raheem Sterling upadl ve vápně sám, když zakopl o trávník.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy