Slovensko - Česko

United vedli, Schweinsteiger pak Bayernu zařídil alespoň remízu

Manchester - Lepší pozici do odvety si připravil remízou 1:1 na hřišti Manchesteru United obhájce titulu Bayern Mnichov. V 58. minutě se trefil Vidič, o devět minut později srovnal Schweinsteiger. Ten byl však v závěru vyloučen a svému mužstvu v odvetě v Mnichově nepomůže. Náš web sledoval zápas v podrobné on-line reportáži.

Radost United po gólu Vidice proti Bayernu
zdroj: Isifa

Obhájce trofeje Bayern měl od úvodu převahu, ale první velkou šanci si vypracoval až po půlhodině hry. Povedenou střelu Robbena však vytěsnil brankář De Gea. Pět minut před pauzou se ještě více blýskl hostující gólman Neuer, který zlikvidoval Welbeckův lob po samostatném úniku.

Sestřih utkání Manchester United - Bayern Mnichov

V první pětačtyřicetiminutovce sice měl německý mistr osmdesátiprocentní držení míče, ale v 58. minutě otevřel skóre Manchester. Po rohovém kopu se hlavou prosadil nepokrytý kapitán Vidič.

Utkání Manchester United - Bayern Mnichov

Radost domácích na stadionu Old Trafford vydržela jen devět minut, než po přiklepnutí střídajícího Mandžukiče vyrovnal tvrdou střelou Schweinsteiger. Ten však musel ze hřiště předčasně, protože v poslední minutě byl vyloučen po druhé žluté kartě za faul na Rooneyho. Krátce předtím ještě těsně minul branku aktivní Robben. Bayernu skončila série osmi venkovních výher v LM.

Manchester United - Bayern Mnichov 1:1 (0:0)

Branky: 58. Vidič - 67. Schweinsteiger. Rozhodčí: Velasco Carballo - Alonso, Yuste (všichni Šp.). ŽK: Valencia - Schweinsteiger, Mandžukič, Martínez. ČK: 90. Schweinsteiger. Diváci: 75.199.

Manchester: De Gea - Jones, Ferdinand, Vidič, Büttner (74. Young)- Fellaini, Carrick, Giggs (46. Kagawa) - Valencia, Rooney, Welbeck (85. Hernández). Trenér: Moyes.

Bayern: Neuer - Rafinha, Martínez, Boateng, Alaba - Lahm, Schweinsteiger - Robben, Kroos (74. Götze), Ribéry - Müller (63. Mandžukič). Trenér: Guardiola.