Následuje
Evropská liga UEFA

United příští rok nejspíš bez Ligy mistrů. "Přebudujeme tým," říká Moyes

Mnichov - Ztráta koncentrace po vstřeleném gólu stála fotbalisty Manchesteru United šanci na postup do semifinále Ligy mistrů. Myslí si to trenér anglického celku David Moyes, podle kterého hráči Manchesteru sehráli velmi dobré utkání, ale chvilkové polevení v pozornosti umožnilo Bayernu otočit zápas k výhře 3:1 a postupu. 

Zklamaný David Moyes
zdroj: imago sportfotodienst

Manchester se ujal vedení v 57. minutě parádní ranou Patrice Evry, jenže Bayern z prvního útoku po rozehrání srovnal zásluhou Maria Mandžukiče. "Už žáčkům trenéři zdůrazňují, že je důležité neinkasovat hned po vstřeleném gólu. Že je třeba udržet koncentraci. To se nám však bohužel nepovedlo," mrzelo Moyese. "Potřebovali jsme to ubránit o deset minut déle a pak bychom měli šanci na postup. Přitom jsme na hřišti měli dostatek zkušených hráčů, aby se nám tohle nestalo," dodal.

Zaváhání při inkasovaném gólu se dopustil hrdina předchozích vteřin Evra, který nedokázal odstavit Mandžukiče. Navíc z jeho prostoru přišel i centr při druhém rozhodujícím gólu Thomase Müllera. Do té doby si přitom Manchester vedl v obraně velmi dobře. Osm hráčů bylo naskládaných kolem vápna a Bayernu se nedařilo vypracovat si větší šance. A když už se dostal ke střele, obránci United ji zablokovali.


"Bayern je velmi dobrý tým, což dnes ukázal, ale myslím, že jsme proti němu zahráli velmi dobře a hodně jsme mu to ztížili. Takticky se nám proti nim dlouho dařilo. Bohužel jsem udělali tu chybu, že jsme je nechali rychle vyrovnat," hodnotil Moyes.

Vyřazení Manchesteru zároveň znamená, že se s velkou pravděpodobností bude příští sezona Ligy mistrů hrát bez United. Stane se tak poprvé po 18 sezonách. Moyesovi svěřenci totiž jsou momentálně v anglické lize až na sedmém místě se ztrátou sedmi bodů na čtvrtou příčku znamenající účast v předkole LM. Jejich šancí tak bylo si účast zajistit triumfem ve finále Champions League, to se však už nepovede.

"Budeme bez Ligy mistrů, ale věřím, že to bude jen na jeden rok. Budeme přebudovávat tým a budeme se soustředit na to, abychom se do Ligy mistrů co nejrychleji vrátili," slíbil Moyes. "Není hanba vypadnout s Bayernem. My navíc hráli dobře a ukázali jsme, že na tuto úroveň máme," dodal.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy