Následuje
Téma pro hosty ČT sport

UEFA se postavila za rozhodčí a VAR. Penalty v LM byly písknuty správně, prohlásila

I když se zvedla vlna nevole, Evropská fotbalová unie UEFA se postavila za sudí na hřišti i videorozhodčí. Ve svém prohlášení uvedla, že nařízené penalty v osmifinálových odvetách Ligy mistrů mezi Paris Saint-Germain a Manchesterem United i v duelu Porta s Římem byly oprávněné.

Videorozhodčí řeší situaci v utkání PSG - Manchester United
zdroj: REUTERS autor: Christian Hartmann

Klíčová chvíle zápasu mezi PSG a Manchesterem United se odehrála v 90. minutě. Anglický celek vedl 2:1 a k postupu potřeboval vstřelit ještě jeden gól. Diogo Dalot vystřelil z dálky a domácí obránce Presnel Kimpembe zastavil jeho pokus v pokutovém území ramenem. United se chystali zahrát rohový kop, ale v tu chvíli zasáhlo do hry video.

"Poté, co videorozhodčí přezkoumal situaci z několika různých úhlů, doporučil rozhodčímu náhled přímo ze hřiště na oblast, kde se incident odehrál," uvedla UEFA v prohlášení.

"Na základě tohoto pohledu rozhodčí potvrdil, že vzdálenost, kterou míč urazil, nebyla krátká, a náraz tedy nemohl být neočekávaný. Obráncovo rameno nebylo blízko těla, a proto se (tělo) zvětšilo, což mělo za následek zastavení letu míče směrem na branku. Proto rozhodčí nařídil penaltu," vysvětlila UEFA.

Sestřih utkání Paris Saint-Germain – Manchester United

Pokutový kop proměnil Marcus Rashford a ve čtvrté minutě nastavení posunul svůj tým, který předtím doma podlehl PSG 0:2, mezi nejlepší osmičku.

Videorozhodčí zasáhl i do souboje mezi Portem a AS Řím. Ve 117. minutě rozhodčí Cüneyt Cakir nařídil po poradě s asistentem u videa pro Porto penaltu, díky níž domácí zvýšili na 3:1 a zajistili si tak účast ve čtvrtfinále.

"Rozhodčí poprosil o připravení záběrů, jelikož moment v zápase neviděl. Následně při pohledu na obrazovku se přesvědčil, že šlo o držení, a nařídil penaltu," zaznělo.

Sestřih utkání Porto – AS Řím

Vzápětí se pokutového kopu dožadovali také hosté, ale videorozhodčí faul na Patrika Schicka jako penaltový neposoudil. "Videorozhodčí prozkoumal situaci a po zhlédnutí několika různých záběrů nenašel žádný zjevný důkaz," prohlásila UEFA.

Také v duelu Realu Madrid s Ajaxem muselo sudímu pomoci video. Před gólem nizozemského týmu na 3:0 se totiž zdálo, že se míč ocitl v autu, ale žádný záběr nedokázal odhalit, zdali celým objemem, či nikoliv.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy