Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Teď ukážeme charakter a kvalitu, tvrdí Zidane před zápasem v Istanbulu

Real nezáří a pozice Zinédina Zidana, kouče, který jej dovedl ke třem titulům v Lize mistrů, je oslabena. O budoucnosti sedmačtyřicetiletého Francouze ve španělské metropoli se spekuluje, neboť Real je s jedním bodem poslední ve své skupině Ligy mistrů a k tomu ještě o víkendu ve španělské lize prohrál s nováčkem z Mallorcy 0:1. Zidane však věří, že jeho tým dnes proti Galatasarayi Istanbul zabere.

Zinédine Zidane
zdroj: ČTK/AP

"V Realu jsem 18 let a to samé se mi stalo i jako hráči. Víme, kde se nacházíme. Tlak tady bude vždycky. Čekají nás čtyři utkání do konce základní skupiny. Musíme vyhrát všechna. O tlaku, který pokaždé vede k trenérské změně, se bavit nebudeme," řekl Zidane na pondělní tiskové konferenci v Istanbulu.

"Ve fotbale se zapomíná na to, co jste dokázali. Takový je život. Minulost je minulost a tohle je přítomnost. Není mi jedno, co ostatní říkají, ale nemůžu lidem bránit v jejich názoru," uvedl Zidane. V letech 2016 až 2018 dovedl "los blancos" ke třem triumfům v Lize mistrů za sebou. Po posledním triumfu ale na vlastní žádost u týmu skončil, v březnu se však k týmu, který se trápil, vrátil.

Zatímco ve španělské lize je Real druhý o bod za vedoucí Barcelonou, v Lize mistrů mu to nejde. Podlehl v Paříži St. Germain 0:3 a následně překvapivě doma remizoval 2:2 s Bruggami, které po prvním poločase vedly o dvě branky. Zidaneův celek je ve skupině A poslední a v Turecku se tak pokusí odrazit ode dna.

"Všichni si uvědomujeme situaci. V Lize mistrů jsme začali špatně, ale máme před sebou zápas, abychom ukázali svoji kvalitu, a přesně to uděláme. Složité situace mám rád, protože při jejich překonání musíte ukázat charakter," konstatoval Zidane.

Bojovat za něj budou i hráči. "Navzdory všemu, co se stalo, máme v hlavě jedině vítězství a to, že musíme odehrát dobrý zápas. Nic jiného než výhra neexistuje. Každý ví, že všichni v kabině zůstanou se Zidanem až do smrti. Musíme působit jednotně. Madrid se pokaždé vrátí zpátky, ale jde to jedině společně. Výsledky překlopí všechno na naši stranu," řekl kapitán týmu Sergio Ramos.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy