Slovan Bratislava si zahraje závěrečné předkolo Ligy mistrů, postupuje i Lille nebo Malmö

V závěrečném čtvrtém předkole Ligy mistrů nebude chybět Slovan Bratislava. Slovenskému klubu stačila k postupu přes kyperský APOEL v odvetě bezbranková remíza díky úvodní domácí výhře 2:0. Z postupu se raduje také Lille po remíze 1:1 po prodloužení přes Fenerbahce a v dalším souboji se utká se Slavií. Dál jde i Malmö, které se střetne se Spartou.

Vladimír Weiss
zdroj: ŠK Slovan Bratislava

Lille zvítězilo doma 2:1 a na hřišti Fenerbahce dlouho drželo postupový bezgólový stav, v první minutě nastavení si ale dal vlastní branku Diakité a duel dospěl do prodloužení. V něm viděl červenou kartu obránce hostů Mandi a francouzský celek dohrával závěrečných deset minut v oslabení.

Fenerbahce si ale s ideální pozicí neporadilo. Oosterwolde zahrál ve 115. minutě ve vápně rukou a nařízenou penaltu proměnil s přehledem David. V infarktovém závěru byl blízko vyrovnání Tosun, který poslal svou hlavičku do břevna. Kouč Mourinho si tak nezopakuje souboj se Slavií, s níž se utkal v minulé sezoně Evropské ligy ještě jako trenér AS Řím.

PAOK Soluň vedl nad Malmö po první půli 3:2 a kráčel k postupu, už po vypršení pětiminutového nastavení ale z poslední standardní situace dotlačil míč do sítě Zätterström. Devatenáctiletý obránce navíc v prodloužení vybídl přesnou přihrávkou k rozhodujícímu zásahu kapitána Christensena. Malmö si zopakuje se Spartou souboj z roku 2014, kdy ji vyřadilo ve 3. předkole Ligy mistrů.

Bialystok s českým obráncem Sáčkem v sestavě smazal na hřišti Bodö/Glimt ztrátu z domácího utkání už ve čtvrté minutě po vlastním gólu Berga, pak už ale střílel branky pouze norský mistr. Do pauzy otočili skóre Määttä s Fetem, který v 56. minutě ještě zvýšil. Pojistku přidal Högh. Bodö/Glimt čeká v dalším kole Crvena zvezda Bělehrad.

APOEL Nikósie nedal Slovanu Bratislava gól ani v odvetě. Slovenští šampioni tak udrželi náskok 2:0 z prvního duelu, od 81. minuty to měli usnadněné po vyloučení Petroviče. Slovan si o premiérovou účast v milionářské soutěži zahraje s Midtjyllandem, který po výsledcích 2:0 a 1:1 vyřadil Ferencváros. Při remíze v Budapešti odehrál za dánský tým závěrečných 20 minut obránce Gabriel.

Skotští Rangers po remíze 1:1 doma podlehli Dynamu Kyjev 0:2. Porážce nezabránil ani střídající reprezentační křídelník Václav Černý, který odehrál celý druhý poločas. Na sobotní ligovou trefu proti Motherwellu ale nenavázal. I proto, že jeho tým hrál od 51. minuty bez vyloučeného Jefteho. V poslední desetiminutovce zužitkovali přesilovku Pichaljonok a Vološyn. Dynamo čeká souboj se Salcburkem.

Odvetná utkání 3. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Mistrovská část:

APOEL Nikósie – Slovan Bratislava 0:0
ČK: 81. Petrovič (APOEL). První zápas 0:2, postoupil Slovan.

Bodö/Glimt – Bialystok 4:1 (2:1)
Branky: 34. a 56. Fet, 38. Määttä, 71. Högh – 4. vlastní Berg. První zápas 1:0, postoupil Bodö/Glimt.

PAOK Soluň – Malmö 3:4 po prodl. (3:3, 3:2)
Branky: 21. Taison, 43. Kulierakis, 45.+4 Živkovič – 10. a 45. Nanasi, 90.+6 Zätterström, 99. Christiansen. První zápas 2:2, postoupilo Malmö.

Ferencváros Budapešť – Midtjylland 1:1 (1:0)
Branky: 17. Cissé – 50. Sörensen. ČK: 90.+6 Gustavo (Ferencváros). První zápas 0:2, postoupil Midtjylland.

FCSB (Rum.) – Sparta Praha 2:3 (0:3)
Branky: 60. Olaru, 85. Edjouma – 13. a 28. z pen. Birmančevič, 37. Haraslín. První zápas 1:1, postoupila Sparta.

Ludogorec Razgrad – Karabach 2:7 po prodl. (2:3, 2:3)
Branky: 13. a 23. z pen. Duah – 45.+1 z pen. a 118. Benzia, 45.+5 a 112. Andrade, 7. Juninho, 93. Bajramov, 111. Xhixha. První zápas 2:1, postoupil Karabach.

Ligová část:

Fenerbahce Istanbul – Lille 1:1 po prodl. (1:0, 0:0)
Branky: 90.+1 vlastni Diakité – 118. David z pen. ČK: 109. Mandi (Lille). První zápas 1:2, postoupilo Lille.

Twente Enschede – Salcburk 3:3 (1:2)
Branky: 43. Hilgers, 64. van Hoorenbeeck, 87. Steijn – 17. Kjaergaard, 25. Nene, 46. Yeo. První zápas 1:2, postoupil Salcburk

Union Saint-Gilloise (Belg.) – Slavia Praha 0:1 (0:0)
Branka: 84. Jurečka. První zápas 1:3, postoupila Slavia.

Rangers – Dynamo Kyjev 0:2 (0:0)
Branky: 82. Pichaljonok, 84. Vološyn. ČK: 51. Jefte (Rangers). První zápas 1:1, postoupilo Dynamo.