Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Slávisté odletěli zabojovat o sen. Jsou silní na balonu, varuje před Kluží asistent Houštecký

Tradičně už dva dny před venkovním pohárovým utkáním zamířili fotbalisté pražské Slavie k úternímu úvodnímu duelu závěrečného 4. předkola Ligy mistrů v Kluži, v němž budou usilovat o vysněný postup do základní skupiny. Až na rekonvalescenta záložníka Jakuba Hromadu vyrazil český šampion do Rumunska s kompletním kádrem.

Tomáš Souček
zdroj: ČTK autor: Pavel Paprskář

"Všichni se hrozně moc na play-off těšíme, protože jsme k tomu směřovali celý rok. Byl to sen vyhrát titul, vyhráli jsme i double a tohle je další krok, který jsme si určili už tenkrát před více než rokem. Teď tam jedeme a chceme si splnit ten další cíl a sen," řekl před odletem Zdeněk Houštecký, asistent slávistického trenéra Jindřicha Trpišovského.

Červeno-bílí vstoupí do kvalifikace Ligy mistrů až v závěrečném 4. předkole a zůstali jediným českým zástupcem v pohárech. Zbylé celky totiž už vypadly v kvalifikaci Evropské ligy. Slávisté budou usilovat o druhou účast v hlavní fázi Ligy mistrů a první od roku 2007. Pokud by přes Kluž nepřešli, čekala by je stejně jako v předchozích dvou letech skupina Evropské ligy.

"Těšíme se strašně moc, už je to konečně tady tenhle velký zápas. Chceme po 12 letech postoupit do Ligy mistrů a uděláme pro to všechno," dodal obránce Jan Bořil, jenž vynechal páteční ligový zápas v Českých Budějovicích, ale nyní už je fit. "Měl jsem jen takové bolení v krku, ale už je to pryč. Už jsem se dal do kupy," dodal.

Jaké byly důvody konce ostatních českých týmů v předkolech poháru? Poslechněte si nový Fotbal fokus podcast:

Do Kluže odletěl kompletní kádr až na záložníka Hromadu. "Ti kluci si zaslouží tam jet, bohužel se pak na někoho nedostane, někdo dostane černého Petra. To je život. Kluci stojí a drží při sobě. Všichni jsou pozitivně naladěni a dělají maximum pro tým. Chystá se tam i celé vedení," podotkl Houštecký.

Kluž ve 3. předkole po domácí remíze 1:1 a venkovní výhře 4:3 překvapivě vyřadila Celtic Glasgow. "Všichni jsme si přáli Celtic, protože jsou to ostrovy, velká atmosféra. Byli jsme osobně jak na zápase v Kluži, tak na Celticu. Ten mančaft vyřadil Celtic, takže má ohromnou kvalitu. Jsou to zkušení hráči, mají od pěti do 30 startů v Lize mistrů," řekl asistent.

"Jsou doopravdy silní na balonu, jsou to techničtí hráči. V základní sestavě bývají jen dva tři Rumuni, jinak jsou to hodně hráči z Jižní Ameriky. Taková technická směsice hráčů. Máme na ně něco připravené a ukáže se nám až na hřišti, jak se nám to vše povede zrealizovat," dodal.

Pražané ještě v neděli trénovali v Edenu a před osmou hodinou odletěli z Ruzyně do Rumunska. "Létali jsme takhle dva dny předem, ale trénink jsme absolvovali až tam. Teď jsme zvolili tento model. Ono je to tak nějak v podstatě jedno, my si to vždy přizpůsobíme ke své pohodě," uvedl Houštecký.

V pondělí čeká slávisty v Kluži předzápasový trénink, úterní duel má výkop v 21:00 SELČ. V Rumunsku je o hodinu více, v den utkání má být přes 30 stupňů Celsia. Odveta se hraje v Edenu o týden později ve středu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy