Následuje
HC Dynamo Pardubice - Bílí Tygři Liberec

Slávisté jsou s BATE navýsost spokojeni. Cokoliv jiného než postup bude zklamání, prohlásil Tvrdík

Praha/Nyon – Slávističtí fotbalisté i klubové vedení si oddechli po losu, který jim přisoudil BATE Borisov či arménského mistra Alaškert Jerevan. Vyhli se papírově nejtěžším soupeřům jako Olympiakosu či Celticu a narazili podle nich na hratelného soupeře, přes kterého nepostoupit by bylo velké zklamání, prohlásil dokonce šéf sešívaných Jaroslav Tvrdík.

Jaroslav Tvrdík
zdroj: ČTK autor: Roman Vondrouš

Slávisté očekávají, že navzdory úvodní domácí remíze 1:1 nakonec postoupí favorizovaný běloruský šampion BATE. "Papírově byli v osudí asi těžší soupeři, ale BATE Borisov má z poslední doby obrovské zkušenosti z evropských pohárů a nelze podcenit nikoho," uvedl trenér Jaroslav Šilhavý.

"Favorit na postup do 3. předkola je BATE Borisov, ale budeme čekat, jak dopadne odvetné utkání, které určitě uvidíme. Už dnes začneme získávat informace z obou táborů. Věříme, že pokud chceme být úspěšní, musíme tento dvojzápas zvládnout," doplnil kouč českého mistra.

"V Lize mistrů není lehkých soupeřů, ale nebudeme alibisti. Los nám přál a cokoliv jiného než postup do 4. předkola LM bude velké zklamání," uvedl na Twitteru předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík.

Také hráči považují los za přijatelný, zvlášť s ohledem na to, že Slavii hrozili těžší soupeři jako Olympiakos Pireus nebo Celtic Glasgow. "Myslím si, že los je hratelný. Samozřejmě to nebude nic jednoduchého, ale budeme věřit, že to zvládneme," uvedl záložník Jaromír Zmrhal.

"Los je dobrý. Z mančaftů, které jsme mohli dostat, je to hratelný soupeř. Už jen díky tomu, že hráli 1:1 doma s arménským týmem, což pro ně není do odvety rozhodně ideální," řekl záložník Josef Hušbauer. "Ale myslím, že to BATE venku zvládne a postoupí. Tým mají zkušený," dodal.

Jenže podceňovat by rozhodně nebylo na místě, právě zkušenosti jsou i podle slávistů největší výhodou Borisova. Běloruský šampion si zahrál základní skupinu Ligy mistrů čtyřikrát za posledních šest let, zatímco Pražané se vloni vrátili do pohárů téměř po sedmi letech.

BATE se navíc v kvalifikaci může spolehnout na fakt, že je rozehranější než jeho soupeři. Běloruská liga se hraje systémem jaro-podzim a přestože i zde existuje letní pauza, ta je relativně krátká. Poslední utkání na jaře fotbalisté BATE odehráli 1. července a už o jedenáct dní později, tedy ve středu, sehráli úvodní duel s Alaškertem.

"Mohli jsme dostat těžší soupeře, ale i tak je Borisov velmi silný tým. Nebude to snadné, má v poslední době mnohem větší zkušenosti s evropskými poháry než my. Pokud samozřejmě postoupí," řekl kapitán Jiří Bílek.

Borisovu věří i útočník Milan Škoda. "Mluvil jsem o tom zápase v Bělorusku s kamarádem, který utkání viděl a říkal, že Borisov byl mnohem lepší a dostal smolný gól. Takže pro mě jsou určitě favoritem na postup, i když budou hrát venku," mínil Škoda.

Borisov si dokonce přál. "Tipoval jsem ho, takže mě těší, že jsem se trefil, ale to je tak všechno. Rozhodně si nemyslím, že to je lehký soupeř, budou to těžké dva zápasy," upozornil Škoda.

S Borisovem má osobní zkušenost nejzvučnější letní posila Slavie portugalský záložník Danny. V sezoně 2008/09 proti němu nastoupil v dresu Petrohradu v obou zápasech skupiny Ligy mistrů a dokonce jednou trefou přispěl k venkovní výhře 2:0.

"Borisov znám velmi dobře. Vyhráli jsme a povedlo se mi vstřelit gól. Přiznám se, že Alaškert příliš neznám, ale uhráli v Bělorusku dobrý výsledek. Nicméně musíme být připravení a sebevědomí," uvedl Danny.

Slávisté uvítali, že začnou doma. "Asi je to dobré. Můžeme doma uhrát nějaký dobrý výsledek, nejlépe s nulou. A venku věřím, že branku vstřelíme, protože jsme v ofenzivě silní," řekl Hušbauer. "Poháry jsem mockrát nehrál. Každý na to má jiný názor, ale myslím, že je lepší začínat doma," dodal Škoda.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy