Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Šéf Plzně Šádek: Teď máme klid, ale čeká nás ještě náročná cesta

Praha - Postup přes Karabach je důležitý zejména kvůli kontinuitě účinkování v evropských pohárech, myslí si šéf Viktorie Plzeň Adolf Šádek. Zároveň odmítá, že by postup do 4. předkola Ligy mistrů vnímal klub hlavně z ekonomického hlediska vzhledem k jistým 150 milionům korun z bonusů od UEFA. "Byl to náročný a vydřený postup, ale i tohle štěstí je ve fotbale potřeba. Umožní nám to se především sportovně posouvat dál," řekl Šádek.

Generální manažer fotbalistů Plzně Adolf Šádek
zdroj: ČTK autor: kammermayer milan

"Samozřejmě v Lize mistrů ještě nejsme a čeká nás náročná cesta, ale je pro nás důležité mít vnitřní klid na práci. Největší balvan jsme odvalili a zbavili se komplexu po minulých vyřazeních s Ploještí a Maccabi Tel Aviv. Čím víc neúspěchů v řadě máte, tím více se dalšího kroku bojíte. Proto jsem moc rád, že jsme ten těžký zápas zvládli," řekl Šádek.

Manažer Plzně připustil, že postup přes Karabach byl vydřený, ale domnívá se, že veřejnost nedokáže naplno docenit kvalitu ázerbájdžánského soupeře. "Náš výkon byl velmi snižovaný, ale to říkají lidé, kteří soupeře neznají a soudí ho podle názvu a geografického umístění. Karabach byl nejvýše postaveným týmem z možných soupeřů. Je to stabilní klub s ambiciózním majitelem, který nám vysvětloval svou filozofii. Byl to opravdu těžký soupeř, což ukázal i loni s Tottenhamem," prohlásil Šádek.

Se zbytkem vedení i trenérem Romanem Pivarníkem bude řešit, jak se z odvety s Karabachem poučit. "Rozhodně to nebylo optimální a spoustu věcí musíme změnit. Tím, že jsme to zvládli, bude mít trenér klid na práci. Ale jen do zítřka. Jestli si myslí, že tímhle má klidný podzim, tak to se spletl," podotkl Šádek.

Nový trenér Pivarník zatím podle něj naplňuje očekávání v něj vkládané, ačkoli výkony na hřišti zatím nejsou optimální. "Nechci trenéra hodnotit podle postupu. Já jsem maximálně spokojený s jeho prací, přístupem a s nároky, které má na hráče. Pevně věřím, že nastavenou laťku udrží. Cítím, že i hráči ho respektují. To je pro mě důležité, že vztahy v klubu fungují. Trenér má určitě plnou důvěru vedení klubu," prohlásil Šádek.

Plzeňský Michael Krmenčík se raduje z gólu v síti Karabachu
zdroj: ČTK/PR autor: FCVP/Ladislav Nussbauer

V létě byla Plzeň na přestupovém trhu téměř neaktivní. Po postupu Šádek připouští, že by k posílení kádru mohlo dojít, ale ne za každou cenu. "Chceme přivádět hráče, o kterých jsme přesvědčeni, že budou přínosem. Vím, že poté, co jsme kupovali Tecly, Kopice a Kovaříky, je teď naše zdrženlivost na trhu neobvyklá, ale takoví hráči na trhu teď nejsou. A když jsou, tak ve Spartě či Slavii a s nimi se obchod udělat nedá," řekl Šádek.

Plzeň možná bude nakupovat. Ale i prodávat

"Je možné, že teď se na doplnění kádru zaměříme. O příchodech přemýšlíme především na stoperu, křídle a ve středu zálohy. A to i směrem do budoucna. Uvidíme také, jak dopadnou ostatní týmy v pohárech, protože kvalitní hráči jsou hlavně tam. Bylo by ale netaktní se bavit o konkrétních jménech," dodal.

Rovněž se spekuluje o tom, že by ještě do konce srpna mohl odejít záložník Patrik Hrošovský. Plzeň ho však chce udržet. "Byli se na něj dívat zájemci z Premier League a z jiných lig. Jsem přesvědčený, že teď v létě k jeho odchodu nedojde. Patrik je mladý a má ještě čas. My určitě nebudeme chtít oslabovat. Z ekonomického hlediska nemáme potřebu ho prodávat. Pro nás je klíčová otázka udržení sportovní kvality a Patrik je základním stavebním článkem," řekl Šádek.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy