Následuje
MS 2020 Německo

Schalke podalo protest k UEFA kvůli startu Drogby

Berlín - Vedení Schalke podalo protest k UEFA kvůli startu Didiera Drogby za Galatasaray Istanbul ve středečním osmifinále Ligy mistrů. Německý klub není přesvědčen, že fotbalista Pobřeží slonoviny mohl vzhledem k nejasnostem okolo jeho přestupu ze Šanghaje do Turecka k utkání nastoupit. UEFA již potvrdila, že protest obdržela a bude se jím zabývat.

Utkání Galatasaray - Schalke
zdroj: isifa.com

"Panují určité pochybnosti, jestli je povolení startu Didiera Drogby v Lize mistrů oprávněné. Schalke se proto rozhodlo využít svého práva a prověřit si to," uvedl na sociální síti Twitter německý klub, který ve středu v úvodním utkání na hřišti istanbulského celku remizoval 1:1.

Drogba přišel do Galatasaraye koncem ledna a s klubem podepsal osmnáctiměsíční smlouvu. Proti se však okamžitě postavilo vedení Šanghaje, protože podle něj má bývalý hráč Chelsea s čínským klubem stále platný kontrakt na dva a půl roku.

FIFA přesto minulý týden udělila Drogbovi povolení ke startu za Galatasaray. Čínský celek, kam útočník přišel loni v létě, se proto rozhodl odvolat s tím, že má dostatek důkazů k tomu, aby dokázal, že čtyřiatřicetiletý kanonýr je nadále jeho hráčem.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy