Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Premiéra s historickým počinem. Všichni mysleli, že už jsme mrtví, zní po postupu z Atalanty

Premiéra v Lize mistrů pro ně začala nejhůře, jak mohla. Tři zápasy, tři porážky. Fotbalisté Atalanty se však nevzdali a postarali se o zápis do historie. Stali se prvním týmem, který po tak špatném startu dokázal ještě ze základní skupiny postoupit. Play-off si zajistili středeční výhrou 3:0 na půdě Šachtaru Doněck a hráči si velký počin užívali ještě dlouhé minuty po střetnutí.

Fotbalisté Atalanty se radují z postupu v Lize mistrů se svými fanoušky
zdroj: REUTERS autor: Gleb Garanich

"Každý si myslel, že jsme mrtví a pohřbení, ale řekli jsme si, že pořád můžeme bojovat až do konce. Podařilo se nám něco úžasného, je to kouzelný večer. Neztratili jsme víru," řekl brankář Atalanty Pierluigi Gollini.

"Postup znamená pro město celý svět. Je to historická událost. Pouto, které má mužstvo s fanoušky a městem, je ve fotbale výjimečné. Postup je pro ně odměnou. Jsme nesmírně hrdí a šťastní," uvedl čtyřiadvacetiletý Ital.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Šachtar Doněck - Atalanta Bergamo

Triumfu Bergama nemohl uvěřit ani výkonný ředitel klubu Luca Percassi. "Pořád mi hlava nebere, čeho jsme dosáhli. Všechno hrálo proti nám, měli jsme velmi malou šanci postoupit, ale stejně se nám to díky mimořádnému výkonu povedlo," prohlásil Percassi.

Před závěrečným 6. kolem měl ve skupině C jistý postup Manchester City. O druhé místo hrály zbývající tři celky. Nejvýhodnější pozici měl Šachtar s náskokem jednoho bodu na Dinamo Záhřeb a dvou na Bergamo. Jenže Atalanta se v Charkově ve druhém poločase třikrát prosadila a na dálku jí pomohli "Citizens", kteří vyhráli v Chorvatsku 4:1.

"Bylo hodně emotivní vidět zvítězit Atalantu v takové složité situaci. Mám obrovskou radost za tátu, který je prezidentem klubu a Atalantě fandí celý život. Vrátíme se zpátky k práci, ale nejdůležitější den v klubové historii si vychutnáme," konstatoval Percassi.

"Náš počin se zapsal do klubové i fotbalové historie. Všichni jsme pokorní, nikdo z nás není hvězda. Postoupit se nám povedlo díky tvrdé práci a obětování," řekl kapitán Papu Gómez.

Pochvalu si Bergamo vysloužilo i od legendárního gólmana Juventusu Gianluigiho Buffona. "Chci pogratulovat k postupu Neapoli a především Atalantě, protože je hodně emotivní vidět, čeho dosáhla. Po pár zápasech jsem poslal (trenérovi) Gasperinimu zprávu, aby si nepřestávali věřit, jelikož můžou porazit každého. Mám velkou radost, že postoupili. Je to krásný příběh," konstatoval Buffon.

Osmifinálového soupeře se šestý celek italské ligy dozví v pondělí 16. prosince. Bude jím buď Barcelona, Bayern Mnichov, Lipsko, Liverpool, Paris St. Germain, nebo Valencie.

"Všechny týmy jsou velmi silné, nezáleží, na koho narazíme. Máme radost, že v osmifinále jsme. Doufáme, že naši fanoušci navštíví krásné město," řekl kouč Gian Piero Gasperini.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy