BBV po 25 letech

Manchester City vyhrál v Římě a postoupil do osmifinále

Řím/Mnichov - Fotbalisté Manchesteru City v závěrečném šestém kole základní části Ligy mistrů zvítězili na půdě AS Řím 2:0 a postoupili do osmifinále. Anglický mistr na pátý pokus vyhrál pohárový zápas v Itálii.

Manchesteru v Římě chyběli nejlepší střelec Agüero, Touré i kapitán Kompany a absence opor byla znát hlavně v úvodu, kdy měli víc šancí domácí. City ale postupně vyrovnali hru a po hodině hry otevřeli skóre, když se umístěnou ranou o tyč prosadil Nasri. Francouzský záložník pak v 86. minutě ještě připravil pojišťovací zásah pro Zabaletu.

Ve druhém utkání skupiny E Bayern Mnichov porazil CSKA Moskva hladce 3:0. V Allianz Areně se nejprve trefil v 18. minutě Müller z penalty a v závěrečné desetiminutovce přidali další branky Rode s Götzem.

Výsledky skupiny E fotbalové Ligy mistrů:

AS Řím - Manchester City 0:2 (0:1)
Branky: 60. Nasri, 86. Zabaleta. Rozhodčí: Mažič - Ristič, Djurdjevič (všichni Srb.).

Bayern Mnichov - CSKA Moskva 3:0 (1:0)
Branky: 17. Müller z pen., 84. Rode, 90. Götze. Rozhodčí: Benquerenca - Santos, Tavares (všichni Portug.).