Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Liga mistrů zůstává na ČT, přenosy budou v úterý

Praha - Česká televize podepsala s Evropskou fotbalovou federací UEFA smlouvu na vysílání přímých přenosů úterních zápasů Ligy mistrů, finálového utkání Ligy mistrů i zápasů Superpoháru UEFA. Pro následující tři sezony se tak program ČT sport stane jediným volně šířeným kanálem, na kterém budou moci diváci zápasy sledovat. ČT navíc získala na úterní přenosy Ligy mistrů právo první volby.

Iker Casillas slaví se spoluhráči triumf v Lize mistrů
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

"Česká televize vysílá Ligu mistrů UEFA již od jejího nultého ročníku a neumím si představit, že by diváci o tuto možnost přišli. Tým profesionálů na kanálu ČT sport jim dokáže zajistit nejen zcela komfortní přístup k těm nejvýznamnějším zápasům, ale i kvalitní sportovní zpravodajství a přísun všech dodatečných informací. Jsem rád, že tomu tak bude i po následující tři sezony, a to za korektních podmínek, které se ČT podařilo, s přihlédnutím k jejím možnostem, dojednat s držiteli práv," potvrzuje uzavření smlouvy generální ředitel Petr Dvořák.

UEFA potvrdila uzavření smlouvy s ČT ohledně vysílacích práv na přímé přenosy úterních zápasů Ligy mistrů, finálová utkání i zápasy Superpoháru UEFA pro následující tři sezony. Smlouva rovněž zahrnuje práva na vysílání sestřihů všech úterních i středečních utkání Ligy mistrů v daném časovém období.

Je nám líto, video expirovalo.
Liga mistrů zůstává v České televizi

"Smlouva poskytuje ČT právo první volby jak úterních zápasů Ligy mistrů, tak i čtvrtečních utkání Evropské ligy. ČT tak poskytne fotbalovým příznivcům nejkvalitnější fotbalovou nabídku jako jediná ve volném vysílání a se zárukou těch nejzajímavějších momentů jednotlivých hracích dnů," doplňuje ředitel ČT sport Jiří Ponikelský.

Česká televize bude taktéž pokračovat v sezonách 2015-2018 ve vysílání Evropské ligy UEFA - tradiční čtvrteční přímé přenosy na ČT sport budou opět doplněny sestřihy z dalších zápasů a nově také magazínem soutěže připravovaným obdobně jako u Ligy mistrů přímo štáby UEFA.

Hlavní zprávy