Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Český skokový pohár Velká cena Olomouce

Liga mistrů vyvrcholí v roce 2018 v Kyjevě

Atény – Na konci této sezony v Cardiffu, v roce 2018 v Kyjevě. Finále fotbalové Ligy mistrů se poprvé uskuteční na Olympijském stadionu v ukrajinské metropoli. Jen pár týdnů předtím než v Rusku, se kterým je Ukrajina ve velmi složité diplomatické situaci kvůli válce na východě země, vypukne světový šampionát.

Olympijský stadion v Kyjevě
zdroj: ČTK

Finále nejvýznamnější fotbalové klubové soutěže v Evropě se uskuteční na stejném místě, kde před čtyřmi lety vyvrcholil boj o mistra Evropy. Země bývalého východního bloku dosud hostily finále prestižní soutěže jen v roce 2008, kdy se hrálo v Moskvě.

"Finále Ligy mistrů v Kyjevě je vítězstvím pro každého Ukrajince. Vynaložené úsilí nepřišlo vniveč a my budeme hostit fotbalový svátek," uvedl předseda ukrajinského svazu Andrij Pavelko.

Superpohár bude hostit stadionek v Tallinnu

UEFA rovněž rozhodla, že Superpohár se odehraje 14. srpna 2018 v Tallinnu na stadionu Lilleküla se současnou kapacitou 9692 míst. O pořadateli finále Evropské ligy se rozhodne později.

Generálním sekretářem UEFA zůstane Theodore Theodoridis, který funkci vykonával dočasně poté, co předchozí sekretář Gianni Infantino byl zvolen prezidentem FIFA. Jeho setrvání navrhl nově zvolený prezident UEFA Aleksander Čeferin.

Výkonný výbor rovněž ocenil Island, Irsko, Severní Irsko a Wales za vystupování jejich fanoušků na letošním mistrovství Evropy. "Euro bylo oslavou fotbalu díky oddanosti fanoušků. UEFA tímto chce odměnit skupinu fanoušků, které během turnaje projevily největší nadšení a vášeň," řekl Čeferin.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy