Následuje
Speciál

Koubek: Nehráli jsme, jak jsme chtěli. Z gólů jsem se zhrozil

Plzeň - Trenér Plzně Miroslav Koubek byl po odvetě s Maccabi hodně rozmrzelý z výkonu svých svěřenců. Neplnili podle něj pokyny, které jim uložil, a bránění obou gólových situací prý měli vyřešit lépe.

Miroslav Koubek
zdroj: ČTK autor: Pavel Němeček

"Pro nás je to velké zklamání, protože tohle utkání jsme měli k postupu zvládnout," prohlásil Koubek. "Nehráli jsme ale to, co jsme chtěli hrát. Vůbec nebylo v plánu snažit se hájit náskok z prvního utkání, jak by se podle projevu na hřišti mohlo zdát, ale zklamala mě herní odvaha mužstva," řekl.

"Báli jsme se hrát, všechno bylo moc na jistotu. Byl jsem nepříjemně překvapen, kolik jsme hráli míčů vzduchem. To přitom vůbec nechceme, ale asi hrál roli strach z chyb," hledal Koubek vysvětlení. "Měli jsme se více nabízet, kombinovat a nenakopávat. Rozhodující byla naše jalová hra dopředu, která mě velmi zklamala," dodal.

Toto zjištění bylo pro něj o to překvapivější, že má k dispozici zkušený tým, který už se dvakrát do Ligy mistrů probojoval. "No a pak se stane, že u těch dvou branek jsou naši nejzkušenější hráči. To mě mrzí nejvíce," nepřímo Koubek kritizoval kapitána Davida Limberského a Václava Procházku. "Když jsem góly viděl v televizi, tak jsem se až zhrozil, jak byly laciné. Hráči tam nevyužili svou zkušenost," litoval Koubek.

O oba góly se postaral izraelský kanonýr Eran Zahavi, na kterého se Plzeň hodně připravovala. Zatímco v prvním utkání se ho povedlo ubránit, tentokrát potvrdil svou kvalitu. "O tom hráči víme skoro všechno, připravujeme se na něj a stejně rozhodne. Porazil nás Zahavi svou efektivitou. Při té penaltě využil svou mazanost jako liška a trochu to přihrál, ale od Limberského to byl nešťastný zákrok zezadu. Byly tam i ruce," uznal Koubek.

Ví, že vyřazení z Ligy mistrů negativně ovlivní náladu v klubu, proto se bude snažit atmosféru zlepšit a s týmem zabojovat o Evropskou ligu. "Atmosféře to určitě nepřidá. Je to pro nás skličující. Hráči sedí v šatně a je tam hrobové ticho," řekl trenér.

"Ale je tu šance na Evropskou ligu, takže to není identické s loňskem, kdy se po vyřazení s Ploještí v Evropě končilo. Musíme se z toho oklepat. Nemůžeme zavřít krám, musíme jet dál, bojovat, semknout se a vzít si poučení z loňska, kdy vyřazení nakoplo tým až k titulu," uvedl Koubek.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy