Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Jeden klub jeden tým

Kompletní Slavia s předstihem vyrazila na Ligu Mistrů

Na poháry už v neděli. Natěšený slávistický kádr odcestoval na první zápas ve skupině ligy mistrů v Miláně. Do Itálie odletěl kompletní kádr včetně záložníků Jakuba Hory a Hromady, již se nevešli na 23člennou soupisku pro pohárové soutěže. Interu nechtějí slávisté dát na slavném stadionu San Siro body zadarmo.

Radost Slavie v ligovém zápase proti Slovácku
zdroj: ČT4 autor: Říhová Michaela

Ve výpravě nechyběli záložník Petr Ševčík a defenzivní univerzál Ladislav Takács, kteří kvůli zranění nemohli nastoupit do sobotního vítězného ligového duelu se Slováckem (3:0). "Jedeme do Milána uspět. Je to první zápas, který nás někam může nasměrovat a který nám určitě ukáže, jak na tom jsme. Věříme si a doufám, že to dopadne dobře," uvedl pro klubovou televizi Zdeněk Houštecký, asistent hlavního slávistického trenéra Jindřicha Trpišovského.

"Já z nás cítím poslední dobou velkou sílu a nevěřím tomu, že to tam bude nějak jednoznačné. Cítím, že máme sílu to zvládnout," doplnil kapitán Milan Škoda. Slávisté v úterý vstoupí do základní skupiny Ligy mistrů podruhé v historii a poprvé od roku 2007.

Je nám líto, video expirovalo.
Slavia je už v Miláně a vyhlíží duel na San Siru

Vedle Interu se český šampion a lídr ligové tabulky v nejprestižnější klubové soutěži utká ještě s Barcelonou a Dortmundem. Pražané se těší na zápas na slavném milánském stadionu San Siro, který pojme 80 tisíc lidí. "San Siro je nádherný stadion. Teď jsem viděl záběry z posledního utkání proti Udinese a byla tam neuvěřitelná atmosféra. Stejné je to ale i s Barcelonou a Dortmundem, hrozně se na tyhle stadiony těšíme. Každý z těchto týmů Ligu mistrů vyhrál, je to neuvěřitelná pozvánka. Do skupiny jsme dostali naprostou špičku," pochvaloval si Houštecký.

Slávisté v pondělí na San Siru absolvují tradiční předzápasový trénink a v úterý od 18:55 nastoupí k utkání. Spolu s A-týmem odcestovala i devatenáctka, kterou v úterý od 14:00 čeká proti Interu duel Youth League, mládežnické obdoby Ligy mistrů.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy