Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Vyhlášení mistrů motocyklového sportu

Klopp: Historie Liverpoolu je jak přeplněná krosna, je příjemné přidat další kousek

Výhra Liverpoolu v Mariboru 7:0 byla rekordní. Trenér anglického klubu Jürgen Klopp byl z anglického maxima na hřištích soupeře v evropských pohárech nadšený. Podle něj nebude pro další kluby vůbec snadné podobný výkon zopakovat.

Jürgen Klopp
zdroj: ČTK/AP

"O rekordu jsem se dozvěděl až po zápase a je to skvělé. Historie Liverpoolu je jak přeplněná krosna, takže je příjemné přispět do ní dalším kouskem," uvedl Klopp. "Navíc bude velmi těžké rekord vylepšit, protože vyhrát 7:0 je opravdu výjimečné. Ukazuje to, že jsme hráli neuvěřitelně dobře," dodal.

Liverpool přitom v prvních dvou zápasech zaznamenal jen dvě remízy. První poločas ve Slovinsku vyhrál 4:0 a po přestávce přidal další tři branky. Dvěma góly se na rekordní venkovní výhře anglických zástupců v Lize mistrů v historii podíleli Mohamed Salah a Roberto Firmino.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih zápasu Maribor - Liverpool

Dosavadní anglické maximum ze zápasů na hřištích soupeře byla dvě vítězství 6:0, která v roce 1986 zaznamenal Leeds v Oslu nad tamním Lynem a Manchester United stejným poměrem triumfoval nad Shamrockem Rovers v roce 1957.

Podle Kloppa podali hráči Liverpoolu vyspělý výkon. "Radost mám především z toho, že jsme po přestávce nepolevili a kontrolovali jsme zápas," prohlásil. "Když v podobných zápasech nepodáte stoprocentní výkon, můžete se hodně trápit. Předvedli jsme velmi vyspělý a líbivý výkon," přidal.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy