Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Írán - Česko

Kdybychom si mysleli, že na Barcelonu nemáme, můžou hrát manželky, řekl Trpišovský

Už proti Interu a Dortmundu ukázali, že se velkých jmen nebojí, a nic na tom nechtějí měnit ani proti Barceloně. Kouč Slavie Jindřich Trpišovský řekl, že jeho svěřenci si v předchozích duelech zasloužili více než bod, a věří, že fotbalový bůh to sešívaným vrátí právě proti katalánskému gigantovi. Dokonce prohlásil, že duel bez bodu by byl zklamáním.

Jindřich Trpišovský
zdroj: ČTK/DPA/ autor: Guido Kirchner

"Je to sport, chceme bodovat, vyhrát. Když nechcete v něčem uspět, nemá to cenu hrát. Můžeme mluvit o tom, proti komu stojíme, jak moc si toho vážíme, ale v první řadě je to fotbalový zápas. Kluci předvedli skvělé výkony v předchozích dvou zápasech a troufnu si neskromně říct, že jeden bod byl málo. Doufám, že nám to zítra fotbalový pánbůh vrátí a štěstí budeme mít my," řekl Trpišovský.

"Kdybychom si to nemysleli, můžeme zítra poslat hrát manželky. My do toho jdeme s tím, že potřebujeme bodovat. Nemůžeme se moc koukat, kdo proti nám stojí. Musíme dát respekt stranou a vzít to na dvě hodiny jako zápas jedenácti proti jedenácti. I kdyby měla být šance pár procent, porveme se o to," dodal Trpišovský.

Jedinou šancí, jak uspět, je podle něj pokusit se soupeři vnutit svou hru. "Je to zápas u nás doma, stojí proti nám to nejlepší na světě. Když se bude hrát podle jejich not, tam moc šancí nebude. Když ze sebe kluci dostanou to nejlepší, to bude jediná šance. Musíme se pokusit vnutit jim ten svůj styl," prohlásil Trpišovský.

Návod, jak proti Barceloně hrát, dal podle něj Dortmund, který na úvod skupiny Katalánce doma přehrával a remizoval s nimi 0:0. "S Dortmundem jsme hráli doma, potrápili jsme je, byť výsledek byl 0:2. Kdybych měl říct něco, z čeho jsme nejvíc vycházeli, tak to byl zápas Barcelony v Dortmundu, taky venkovní zápas," uvedl Trpišovský.

Kdo uhlídá Messiho, je nesmrtelný

Barcelona se představí v Edenu po osmi letech, v roce 2011 v pražském azylu Plzně vyhrála nad Viktorií 4:0 po hattricku nynějšího kapitána Lionela Messiho. "Ten zápas jsem viděl v televizi, nesehnal jsem tehdy lístek. Na zítra ho naštěstí mám," zavtipkoval Trpišovský.

"Messi je fotbalový génius, hráč, kterého si naše generace bude pamatovat do konce života. Jeho gólová vizitka je stejně jako u Suáreze neuvěřitelná. Koukal jsem, že barcelonští hráči mají v soutěžních zápasech víc gólů než my startů. S kluky se bavíme o tom, že kdo uhlídá Messiho, je nesmrtelný. Doufám, že zítra někdo vstoupí do nesmrtelnosti slávistických hráčů," dodal kouč s úsměvem.

Barcelonu dlouhodobě obdivuje. "Před takovými deseti lety jsem Barcelonu hodně sledoval. Za dob trenéra Guardioly to byl nejdominantnější tým, který jsem viděl. Když jsem se díval na Xaviho, Iniestu, říkal jsem, že je to víc než fotbal. Ať na ně kdokoliv zkusil cokoliv, vždy mu dali čtyři pět gólů. Strašně jsem to hltal a zítra máme možnost dokázat, že s nimi můžeme držet krok," uvedl Trpišovský.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy