Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Touchdown

Hořkosladká sezona. Ronaldo ale zůstane pilířem Juventusu, ujistil Agnelli po vyřazení

Radost z devátého titulu v Serii A přebil nečekaný konec v milionářské Lize mistrů. Juventus nezvládl odvetu osmifinále s Lyonem a v prestižní soutěži marně čeká na zopakování triumfu z roku 1996. Podle předsedy klubu Andrey Agnelliho bude vedení vše hodnotit v následujících dnech, budoucnost trenéra Maurizia Sarriho tak po jediném ročníku na lavičce "staré dámy" zůstává nejistá.

Šokovaný Cristiano Ronaldo z Juventusu
zdroj: ČTK/AP autor: Antonio Calanni

Italský tým vyhrál při restartu Ligy mistrů po pětiměsíční koronavirové pauze páteční domácí odvetu díky dvěma trefám Cristiana Ronalda 2:1, kvůli prohře 0:1 v Lyonu ale nepostoupil. "Tato sezona byla očividně hořkosladká. A byla velmi náročná. Devátým titulem po sobě jsme dosáhli skvělého výsledku, napsali fantastickou kapitolu do historických knih. Maurizio si zaslouží vlastní výjimečnou stránku, protože od amatérských soutěží to dotáhl ke scudettu," řekl Agnelli pro Sky Sport Italia.

"Z Ligy mistrů jsme ale my, hráči i fanoušci zklamaní. Jak už jsem řekl několikrát v minulosti: Liga mistrů byla dříve snem, ale teď musí být cílem. Vypadnout tímhle způsobem je obrovské zklamání. V příštích dnech zvážíme, zhodnotíme a rozhodneme, jakým směrem se vydáme v příští sezoně," uvedl čtyřiačtyřicetiletý italský podnikatel.

Vyřazení ho mrzelo dvojnásob, protože Juventus byl v dvojzápase s Lyonem, až sedmým týmem předčasně ukončené sezony francouzské ligy, velkým favoritem. "I jiné kluby chtějí Ligu mistrů vyhrát, ale z vyřazení pramení o to větší zklamání kvůli tomu, že při losu nikdo nebyl zklamaný, že na nás vyšel Lyon," prohlásil Agnelli.

Podívejte se na sestřihy obou zápasů Ligy mistrů:

Musíme znovu nalézt entuziasmus, burcuje Agnelli

Juventus podle něj musí být uznáván nejen v domácí soutěži, ale i v Evropě, zvlášť s Ronaldem v kádru. "Máme nejlepšího hráče v historii Ligy mistrů, což proti Lyonu opět dokázal. Musíme začít s novým nadšením. Aby bylo jasno: Serii A nemůžeme považovat za samozřejmost, každý ročník začíná od nuly. Tituly nevyhrajete setrvačností z předchozích sezon, pokaždé jde o samostatné vítězství," konstatoval Agnelli.

"Bianconeri", kteří prohráli i finále Italského poháru a Superpoháru, čeká komplexní zhodnocení ročníku. "Musíme si ujasnit, jak znovu nalézt entuziasmus. A začít hladoví po úspěchu v každé oblasti. Slyším, že máme nejstarší tým v Evropě, takže se na to zaměříme. Jedno utkání nemůže rozhodnout o zhodnocení sezony," uvedl turínský rodák.

Počítá se s Ronaldem i Nedvědem

Připomněl, že sezona byla pro klub složitá po spoustě změn v realizačním týmu. "Když jich uděláte tolik, víte, že se mohou objevit potíže. Navzdory tomu jsme vyhráli podeváté v řadě Serii A, což se nikomu v předchozích 99 letech nepovedlo a pochybuju, že to někdo v příštích 100 letech dokáže," řekl Agnelli.

Popřel spekulace, že by Ronaldo měl zamířit do Paris Saint-Germain. "Jsem naprosto přesvědčený, že setrvá. Můžu vás ujistit, že Ronaldo zůstane pilířem Juventusu," uvedl klubový šéf.

Pokračovat budou i viceprezident Pavel Nedvěd a sportovní ředitel Fabio Paratici. "Před pár dny jsem je pochválil za to, jak tuto náročnou sezonu zvládli. Tato skupina ředitelů bude nadále společně pracovat a usilovat o cíl, na který by se měl Juventus zaměřit. Pevně se jich budu držet," konstatoval Agnelli.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy