Video nelze z licenčních důvodů přehrát
Následuje
Branky, body, vteřiny

Fotbal dovede být šílený, varoval Flick před odvetou v Dortmundu

První semifinálovou účast v Lize mistrů od roku 2019 má Barcelona na dosah, rozhodnuto však není. Trenér Hansi Flick si sice po úvodním vítězství 4:0 nad Dortmundem formu svého týmu pochvaluje, ale zároveň upozorňuje, že v Signal Iduna Parku může nastat ledacos. Nadějnou výchozí pozici má i Paris St. Germain, který minulou středu porazil doma Aston Villu 3:1.

Video nelze z licenčních důvodů přehrát
Barcelona je krok od semifinále Ligy mistrů, nakročeno má do něj i PSG

Barcelona v azylu na Olympijském stadionu dominovala a vysloužila si nadšené reakce evropských médií. S Borussií neprohrála ani v šestém pohárovém utkání a v této sezoně "milionářské" soutěže ji zdolala i podruhé. V prosinci vyhrála v Dortmundu v ligové fázi 3:2.

Sezonu má i proto nadále skvěle rozjetou a útočí na čtyři trofeje. V lednu triumfovala ve Španělském superpoháru a ve finále Copa del Rey vyzve na konci dubna Real Madrid, před nímž vede La Ligu o čtyři body. "Jsem velmi pyšný na to, co mužstvo v posledních týdnech a měsících předvádí," poznamenal Flick po sobotním hubeném vítězství 1:0 v Leganés.

"Nemyslím si ale, že už jsme postoupili do semifinále, jelikož nikdy nevíte, co se může stát. Fotbal dovede být šílený," dodal šedesátiletý Němec, který kouči Dortmundu Niku Kovačovi dělal asistenta v Bayernu Mnichov, než ho tam ve funkci vystřídal.

Finalista loňského ročníku Ligy mistrů nemá v domácí odvetě co ztratit. Po debaklu si částečně napravil dojem víkendovou remízou 2:2 na stadionu Bayernu. "Po utkání s Barcelonou jsme se nad sebou museli hodně zamyslet. Strašně jsme na to chtěli zareagovat. To se nám podařilo, hráli jsme solidně," konstatoval obránce Waldemar Anton.

Kvaratskhelia: Naše práce neskončila 

PSG je blízko postupu do semifinále LM podruhé v řadě. V play-off vyřadil Brest a následně Liverpool. Tým trenéra Luise Enriqueho se navíc pyšní vynikající formou – z posledních 30 soutěžních utkání prohrál jediné. "Výsledek úvodního zápasu nás těší, naše práce ale neskončila. Odveta bude náročná," podotkl tahoun pařížského celku Khvicha Kvaratskhelia.

Villans, které vede někdejší kouč PSG Unai Emery, doma v této sezoně LM v pěti střetnutích nenašli přemožitele a čtyři z nich vyhráli. Semifinále si naposledy zahráli v ročníku 1981/82, kdy celou soutěž, tehdy ještě pod názvem Pohár mistrů evropských zemí (PMEZ), ovládli.

"Trenér nám po utkání řekl, že je teprve poločas. Doma jsme hodně silní. Máme na to vstřelit dva nebo tři góly. Soupeře respektujeme, je to favorit na celkové vítězství v soutěži," uvedl obránce Aston Villy Matty Cash.

Vítěz souboje Barcelona – Dortmund vyzve v semifinále Bayern, nebo Inter Milán. Lepší z dvojice PSG – Aston Villa narazí na Arsenal, či Real Madrid. 

Zdroj
ČTK, UEFA.com, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články