MČR Prostějov

Citizens zlomili Plzeň třemi góly v druhé půli

Plzeň - Co je zač Liga mistrů, předvedli Viktorii Plzeň hráči Manchesteru City. V prvním utkání základní skupiny dokázali fotbalisté anglického favorita, že do Plzně nepřijeli na výlet, a v nejsilnějším složení uštědřili Viktorii porážku 0:3. První poločas sice ještě skončil bez branek, v úvodu druhé půle se ale během třinácti minut trefili Džeko, Touré a Agüero a Plzeňští již na zvrat neměli. Podrobnou on-line reportáž z utkání najdete níže.

Radost hráčů Manchesteru City
zdroj: ČTK autor: Eret Petr

On-line textový přenos

90.+2

Rozhodčí právě ukončil utkání. Plzeň prohrrála 0:3.

90.+1

Petrželův centr tak tak, že nenašel volného Procházku, nakonec je z toho jen roh.

90.

Negredo poslal křižnou přihrávku, Agüero přesprintoval Procházku, jeho prudká rána ale těsně minula horní tyč plzeňské branky.

89.

Na rohový kop Horváth si naskočil Hořava, dobře mířenou prudkou střelu ale vyrazil Hart.

88.

Agüero se tlačil do další příležitosti. Opět se ale vytáhl Kozáčik.

86.

Hráči Citizens se nikam neženou, utkání se už více méně jen dohrává.

83.

Oba týmy střídají.

Ze hřiště jde Džeko, nahrazuje ho Negredo. Bakoše mění Tecl.

80.

Horváth to vyzkoušel z dálky, vůbec ale netrefil branku

79.

Manchester střídá.

Za Tourého přišel García.

79.

Další dlouhá kombinace City. Do šance se už už hnal Aguëro. Přihrávka však nebyla dostatečněš rychlá a Argentinec o míč přišel.

77.

Džeko se pokoušel vysunout Nasriho, jeho přihrávka však byla příliš prudká.

75.

Z plzeňského roku se mohl narodit brejk Citizens, špatná přihrávka však vzala šanci hostujícímu týmu.

74.

KOvařík vybojoval rohový kop. Rajtoralova střela ale byla zblokován a je to tedy další roh.

73.

Další dlouhá a nebezpečná kombinace Citizens, tentokrát ji ale ukončil ofsajd a hvizd rozhodčího.

70.

Ďuriš se protáhl do vápna a dokonce se mu podařilo odcentrovat. Bohuže pro Plzeň jen do rukou brankáře.

69.

Rajtoral chyboval v rozehrávce. Dopředu tak vyrazil Kolarov, ale jeho centr mířený na Džeka trefil do hlavy nabíhajícího Agüera, který neměl šanci míč zkrotit.

67.

Hubník nahradil Hejdu, místo Navase přichází Milner.

66.

Touré ale podruhé v zápase neskóroval, vůbec netrefil branku.

66.

K nebezpečné standardní situaci se staví hráči Citizens.

64.

Na hranici pokutového území se na chvíli uvolnil Rajtoral, jeho střelu ale zblokoval obránce. Vystřelit zkusil i Kovařík, šeredně ale netrefil.

63.

Horváth svůj roh nasměroval pouze do rukavic Hata.

61.

Plzeň střídá.

Koláře vyměnil Ďuriš.

60.

Limberský se uvolnil kličkou do středu hřiště, jeho centr ale nikoho nenašel.

58.

Manchester City právě vstřelil gól!

Hosté dlouhé minuty drželi míč a nepouštěli Plzeň do hry. Nakonec se v pokutovém území několika rychlými kroky uvolnil Agüero a střelou k zadní tyči zvýšil na 3:0.

55.

Další příležitost Agüera a zachraňuje opět skvělý Kozáčik.

53.

Manchester právě vstřelil gól!

Touré nemohl vystřelit lépe. Záložník Manchsteru napřáhl z rohu pokutového území Plzně a jeho perfektní rána vymetla růžek Kozáčikovi branky.

51.

Největší plzeňská šance v utkání. Rajtoralova zpětná přihrávka jen o kousek minula Koláře. Dostal se k ní ale zcela nehlídaný Kovařík, namísto odkryté poloviny branky, ale plzeňský záložník opřel míč o bránícího hráče Manchesteru.

50.

Další Džekova obrovská šance. Sám před brankářem ale poslal Bosňan prudkou ránu jen nad břevno.

49.

Několik rátkých přihrávek Citizens a ke střele se dostal opět Džeko. Zpoza pokutového území tentokrát přestřelil.

48.

Hejda ani za cenu faulu nedokázal zadržet pronikajícího Agüera. Argentinec situaci dva na jednoho s přehledem vyřešil přihrávkou na nabíhajícího Džeka a bývalý hráč Teplic míč s klidem poslal do plzeňské branky.

46.

Nasri hledal Edina Džeka, centr byl ale příliš vysoký.

46.

Druhých pětačtyřicet minut zápasu právě začalo.

45.+1

Rozhodčí ukončil první poločas utkání za stavu 0:0.

45.+1

Bakoš si zaběhl za obranu Citizens a jen centimetry chyběly, aby si stáhla Limberského centr. Míč však minul a rozhodčí opět pískal ofsajd.

44.

Házenkářskou kombinaci kolem plzeňského vápna po dlouhých vteřinách ukončil střelou na zadní tyč Agüero. Kozáčik ale neměl problém a míč lapil.

42.

Agüero znovu trefuje plzeňskou tyč. Tentokrát z bezprostřední blízkosti a odpískaného ofsajdu.

41.

Petržela dlouhou přihrávkou vysouval Bakoše. Celou situaci ale dobře přečetl a pro míč si v poklidu došel.

40.

Limberský si šel pro faul, Kompany se však souboji vyhnul a rozhodčí Limberského nafilmovaný pád správně ohodnotil žlutou kartou.

38.

Hořava zkoušel akrobaticky zakončovat. Po Rajtoralově centru vyzkoušel nůžky, míč ale odskákal daleko od brankové konstrukce.

36.

Nasri vyslal do obrovské šance Agüera, míč mu ale na poslední ukopl bránící Limberský.

35.

Na centr z pravé strany si nabíhala hned trojice plzeňských hlídaná jen dvojicí soupeřů, k míči se ale dostal jako první kapitán hostí Kompany.

34.

Horváth vyzkoušel Harta střelou ze čtyřiceti metrů, ten si ale se skákavou ránou bez problémů poradil.

33.

Z krátkých přihrávek Manchestru v blízkosti plzeňského vápna se Viktoriánům musela zatočit hlava. Střelu ale zablokovala plzeňská obrana a stav je stále nerozhodný.

31.

Nasri obešel šest hráčů Plzně, až ke střele se ale neprodral.

30.

Kompany podklouzl a jeho nepřesnou zpětnou přihrávku málem stihl Bakoš. Nakonec však byl u míče první manchesterský gólman Hart.

29.

Horváth se dlouhou přihrávkou snažil najít naběhnutého Procházku, před ním ale míč uklidil Zabaleta.

28.

Fernandinho na polovině hřiště fauloval pronikajícího Petrželu.

28.

Plzeň má nyní potíže vůbec se dostat na polovinu svého soupeře. Citizens naopak bez obtíží procházejí obranným blokem Plzně.

26.

Agüero prošel jak nůž máslem středem plzeňské obrany a ranou z hranice vápna orazítkoval plzeňskou tyč. Dorážku lapil Kozáčik.

24.

Nasriho rohový kop plzeňští dokázali odvrátit.

23.

Kolarovův centr našel dokonale naběhnutého Džeka. Ten prakticky nehlídán ale hlavičkoval jen do dobře postaveného Kozáčika.

22.

Plzeňští mohli po rohu Citizens jít do rychlého protiútoku, přihrávka na Petrželu byla ale příliš dlouhá.

21.

Horváth to z úhlu zkusil přímo na Harta. Ten sice jen vyrazil před sebe, ale o míč se postarala obrana Manchesteru.

20.

Je tu standardní situace Plzně z blízkosti pokutového území.

19.

Na druhé straně se centrem snažil Kompany nalézt Džeka, jeho přihrávka namísto toho skončila v autu.

17.

Limberského pas za obranu našel Rajtorala, ten ale nezpracoval. Rozhodčí navíc opět mával ofsajd.

17.

Kolar máchl po míči směřujícím na Koláře rukou a vysloužil si kartu.

14.

Horváth centroval od postranní čáry a tak tak, že nenašel hlavičkujícího Kovaříka. Plzni se každopádně v posledních minutách podařilo otupit nápor Manchesteru.

13.

Slibná kombinace Plzně končí dalším ofsajdem. Tentokrát se nechal nachytat Kolář.

11.

Hořava centroval v prvním náznaku příležitosti Plzně na zadní tyč, přihrávka však byla příliš dlouhá.

10.

Manchester City se bez potíží dostává do blízkosti plzeňského vápna. Opět je z toho rohový kop.

8.

Po rohu se v obrovské příležitosti ocitl manchesterský Toure. Hlavičku ze vzdálenosti jednoho metru ale poslal těsně nad břevno.

7.

Navas nepřihrál do křídla a z rohu vápna vyzkoušel Kozáčika. Slovenský brankář ale jeho prudkou střelu vyrazil na roh.

5.

Manchester vysoko napadá rozehrávku Plzně, českému celku se ale daří o míč nepřicházet. Nakonec je z toho dlouhý nákop a už druhý ofsjad Plzně v zápase.

4.

Navas posílal ostrou přihrávku před branku Plzně, míč se ale od Nasriho odrazil mimo tři tyče.

2.

První rychlý brejk Plzně. Dlouhou přihrávkou hledal Horváth ve vápně Bakoše, obrana Citizens si ale poradila.

1.

První akci Manchesteru táhnul Navas, vše ale skončil odkopem brankáře Kozáčika.

0.

Rozhodčí právě zahájil utkání.

2013-09-17 20:43:43

Vítejte u utkání Viktoria Plzeň - Manchester City.

Plzeňští fotbalisté vstupují do prvního utkání základní skupiny Ligy mistrů v pozici outsidera. Na hrotu Viktorie nastupuje Marek Bakoš, ve středu obrany místo zraněného Čišovské zaujal Lukáš Hejda, který na stoperu odehrál již poslední utkání.

Manchester City v loňském ročníku Ligy mistrů dohrál už v základní skupině, když překvapivě skončil až čtvrtý. Letos tak bohatý celek chce své selhání napravit. Zatímco v posledním kole anglické Premier League Citizens šetřili některé opory, proti Plzni trenér Pellegrini nasadil všechny hvězdy včetně Agüera, Džeka, Navase a Nasriho.

Fotbalisty Plzně a Manchesteru přivítalo v základní skupině Ligy mistrů nejdříve velké choreo domácích diváků, na hřišti pak na sebe jako první upozornili hráči City. Navas z hranice vápna nemířil špatně a Kozáčik měl co dělat. Plzeň se na polovinu Manchesteru probíjela obtížněji. Harta mohl v patnácté minutě hlavičkou ohrozit Kovařík, ale na míč nedoskočil.

Ve dvacáté minutě padl před rohem malého vápna Petržela po faulu Kolarova, následnou Horváthovu standardku Hart pacifikoval na poslední chvíli. Manchester mohl rychle reagovat, po centru Kolarova se do zakončení bezprostředně před Kozáčikem dostal Džeko, ale nadvakrát netrefil branku. Jen chvíli poté domácím silně zatrnulo při tyči Agüera.

Výsledky 1. hracího dne Ligy mistrů:

Sk. A: Manchester U. - Leverkusen 4:2, San Sebastian - Doněck 0:2

Sk. B: Galatasaray - Real 1:6, Kodaň - Juventus 1:1

Sk. C: Benfica Lisabon - Anderlecht Brusel 2:0, Olympiakos Pireus - Paris St. Germain 1:4

Sk. D: Bayern Mnichov - CSKA Moskva 3:0, VIKTORIA PLZEŇ – Manchester City 0:3

Ani v sedmatřicáté minutě se City nezadařilo, nadějnou šanci zazdil ofsajd. V protiútoku se chtěl nůžkami vystřihnout Hořava, ale branku o několik metrů minul.  Manchester ve většině prvního poločasu předváděl lepší kombinaci než domácí, ti však dokázali hrozit z protiútoků po ztrátách anglického týmu. Na bezbrankovém skóre nic nezměnila ani střela aktivního Kolarova, kterou Kozáčik v pohodě kryl.

V druhé půli přišly tři údery

Jak byl první poločas poměrně skoupý na velké šance, o to dříve udeřilo v poločase druhém. A radost z toho neměli domácí. Agüero minutu po přestávce poslal přesnou přihrávku na Džeka, který se trefil k levé tyči, a Manchester šel do vedení. A najednou se toho dělo na obou stranách dost a dost. Kovařík mohl chvíli nato srovnat, nicméně z následného protiútoku vytěžil druhý gól City Touré. Proti jeho parádní střele pravačkou do vzdálenějšího rohu plzeňské branky neměl Kozáčik šanci.

A katastrofální plzeňská čtvrthodina pokračovala. Prakticky záhy vypálil k tyči Agüero a Viktoria rázem prohrávala 0:3. Trenér Vrba reagoval na situaci střídáním Koláře, kterého nahradil Ďuriš, v obraze hry se ale mnohé nezměnilo. Manchester se snadno dostával před plzeňskou branku, zatímco útočné akce domácích s přehledem likvidoval v zárodku.

V polovině druhého poločasu hra poněkud zvolnila. City, uklidněné vývojem zápasu, čekalo na své šance, zatímco opařená Plzeň stále nemohla přijít na to, jakým způsobem lze míč dopravit do brány. Nejaktivnějšími elementy na stadionu tak byly oba fanouškovské kotle, méně početný manchesterský, po zásluze v dobré náladě, i plzeňský, který se nehodlal nechat vývojem zápasu rozladit.

Pavel Vrba (Plzeň): "Výsledek mluví za vše. Narazili jsme na soupeře, který patří k nejlepším mužstvům v Evropě. Dneska to výkonem přesně ukázali. V prvním poločase jsme měli trochu štěstí, že jsme šli do kabiny za stavu 0:0. Co mě mrzí, že jsme nedokázali dotáhnout některé situace do šancí. Druhý poločas ovlivnila hrubá chyba při první brance. Samozřejmě takovému mužstvu jako City nemůžeme darovat gól. Pak měli více prostoru v útočné fázi, protože my jsme se snažili jít víc dopředu. Druhá branka, která byla lahůdkou, rozhodla o zápase."

Manuel Pellegrini (Manchester City): "Pochopitelně to je ideální start. Je velmi důležité vyhrát první zápas ve skupině a dostat se na vítěznou vlnu. Jsme maximálně spokojeni. I když to možná podle výsledku nevypadá, nebyl to jednoduchý zápas."

Fotbal prostý herních emocí pokračoval i v osmdesáté minutě. Když už Viktoria získala míč, často si komplikovala situaci nepřesnými přihrávkami. Jistou herní letargii utnul až v 87. minutě aktivní Agüero, který se po pravé straně dral před Kozáčika. Brankář však tvrdou střelu kryl. Z protiútoku se k rohovému kopu dostal Horváth, po plzeňské hlavičce však míč skončil pouze na tyči.

V devadesáté minutě se po levé straně dral k domácí brance Nasri, v závěrečné fázi nahrával Agüerovi, který ale pobídku ke čtvrtému gólu Manchesteru zahodil. V nastavovaných dvou minutách se Plzeň ještě dostala ke dvěma rohovým kopům, nijak je ale nezužitkovala a v utkání, které rozhodl drtivý manchesterský začátek druhého poločasu, tak nevstřelila ani gól.

Viktoria Plzeň - Manchester City 0:3 (0:0)Branky: 48. Džeko, 53. Touré, 58. Agüero. Rozhodčí: Tagliavento - Tonolini, Manganelli (všichni It.). ŽK: Limberský - Kolarov, Fernandinho. Diváci: 11 281.

Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Hejda (67. Hubník), Procházka, Limberský - Hořava, Horváth - Petržela, Kolář (61. Ďuriš), Kovařík - Bakoš (83. Tecl). Trenér: Vrba.

Manchester: Hart - Zabaleta, Kompany, Nastasič, Kolarov - Fernandinho - Navas (67. Milner), Touré (80. García), Nasri - Džeko (83. Negredo), Agüero. Trenér: Pellegrini.