Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FK Dukla Praha - FC Vysočina Jihlava

Bolestné pro Mourinha: Výhra nad Kyjevem a podpora fanoušků

Londýn - Trenér José Mourinho měl po delší době důvod k radosti. Chelsea totiž ukončila sérii čtyř soutěžních zápasů bez vítězství, v možná klíčovém duelu základní skupiny Ligy mistrů porazila gólem z 83. minuty Dynamo Kyjev 2:1 a kouči londýnského celku se navíc dostalo velké podpory od fanoušků.

José Mourinho
zdroj: ČTK/AP

Mourinho je po katastrofálním vstupu Chelsea do sezony pod velkým tlakem a spekuluje se o jeho odvolání, příznivci za ním ale stále stojí. V závěrečných minutách 40 tisíc domácích fanoušků na Stamford Bridge povstalo a skandovalo trenérovo jméno.

"Samozřejmě preferuji tým, ale to, co pro mě udělali fanoušci, není normální. Způsob, jakým mě vítali, když jsem se vrátil do klubu, byl úžasný, ale to se s nynější situací nedá srovnávat. Tohle přišlo ve chvíli, kdy nejsou výsledky a (média) se mě ptají na můj konec," řekl Mourinho.

"Fanoušci čtou noviny, sledují televizi a poslouchají názory komentátorů. Je docela neuvěřitelné, co se snažili říct. Chtěli říct, že vás tady chtějí. Nevím, jak jim poděkovat. Je to úžasný pocit pro klub, že fanoušci jsou tady v dobrých i špatných chvílích," dodal Portugalec.

V zápase ho potěšila i reakce jeho svěřenců, kteří sice v 78. minutě inkasovali gól na 1:1, ale oklepali se a Willian za šest minut z přímého kopu rozhodl o výhře. Chelsea je díky tomu v tabulce skupiny druhá dva body před Dynamem.

"Bylo důležité, že jsme dokázali zareagovat na negativní moment. V jiných zápasech jsme měli dobré pasáže a hráli jsme dobře, ale když přišel negativní moment, na týmu to bylo příliš cítit a těžko jsme opět přebírali kontrolu nad utkáním. Tentokrát to bylo lepší," podotkl Mourinho.

"Hodně jsem o tom mluvil s hráči během posledních dvou tří dnů. Říkal jsem jim: Když přijde špatná chvíle, postavte se tomu. Nenechte se tím ovlivnit, dál si věřte. Byli fantastičtí," dodal kouč aktuálně až patnáctého týmu Premier League.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Chelsea - Dynamo Kyjev
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy