Následuje
Hory horem pádem

BLOG: Alles Gute BVB!

Až budete někdy plánovat dovolenou po Německu, zkuste si do itineráře kromě Berlínské zdi zapsat i tu v Dortmundu. Jižní tribuna Westfálského stadionu, která tradičně předvádí ohromující chorea a svou atmosférou patří mezi nejslavnější v Evropě, ne-li na světě, se znovu nesmazatelně zapsala do dalšího ročníku Ligy mistrů.

Utkání Dortmund - Monako
zdroj: Reuters autor: Kai Pfaffenbach

A díky gestu, které předvedli její "obyvatelé", budou i přes prohru svého klubu největšími vítězi úvodních čtvrtfinálových zápasů právě oni.

Poté, co byl po výbuchu bomby zrušen úterní duel mezi Borussií a Monakem, nabídli fanoušci svým francouzským kolegům nocleh. Věc bohužel těžko představitelná v jiných evropských zemích, Českem nevyjímaje, zaslouží obrovský respekt, ale zároveň potvrdila slogan jedné z bankovních společností, která dlouhá léta právě nejprestižnější evropskou klubovou soutěž sponzoruje. Dvě strany – jedna vášeň.

Policisté dohlíží na dění kolem Vestfálského stadionu v Dortmundu
zdroj: Reuters

A tak i přesto, že si fanoušci kvůli možnému teroristickému útoku museli na zápas počkat o 22 hodin déle, než plánovali, byl zápas mezi BVB a AS tou nejlepší reklamou na fotbal, která se aktuálně po evropských stadionech hraje.

Obzvlášť klub z monackého knížectví, které nemá ani vlastní armádu, střílí od začátku sezony góly jak slavný kulomet BREN v dobách největší slávy. 88 gólů za 31 zápasů by Monaku mohl závidět i leckterý hokejový klub.

Ale fotbalem baví i Tuchelovi "studenti" z Německa. Opravdu, pokud budete chtít, aby vaše děti uměly dobře počítat, zapište je na Oxford. Pokud budete chtít, aby dobře hrály fotbal, pošlete je do Vestfálska.

Sestřih čtvrtfinále LM Dortmund - Monako

Akademie BVB patří totiž už řadu let mezi nejprestižnější fotbalové koleje v Evropě. Důkaz?

Ousmane Dembélé – 19 let, Julian Weigl – 21 let, Christian Pulišič – 18 let, ne to nejsou nejlepší studenti ročníků dortmundské akademie, ale hráči, kteří zasáhli do čtvrtfinále Ligy mistrů.

Jenže i v úvodním duelu proti Monaku se ukázalo, že současná Borussia mnohem raději útočí a brání jen minimálně. Ovšem ne každého soupeře dokážete přestřílet, zvlášť když i celek z monackého knížectví aktuálně disponuje princem, který zanedlouho může být nástupcem slavných králů francouzského fotbalu Zidana či Henryho.

Kylian Mbappé se v 18 letech a 3 měsících stal druhým nejmladším střelcem v historii čtvrtfinále Ligy mistrů, a dvěma přesnými zásahy přiblížil Monako do semifinále Ligy mistrů, které naposledy hrálo v dobách, kdy si Mbappé ještě užíval předškolního věku.

Druhé pokračování čtvrtfinále mezi Borussií a Monakem je naplánováno na příští středu a je téměř jisté, že tahle reklama na fotbal vás znovu bude bavit od začátku do konce.

Hlavní zprávy