Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Český skokový pohár Velká cena Olomouce

BLOG: Alles Gute BVB!

Až budete někdy plánovat dovolenou po Německu, zkuste si do itineráře kromě Berlínské zdi zapsat i tu v Dortmundu. Jižní tribuna Westfálského stadionu, která tradičně předvádí ohromující chorea a svou atmosférou patří mezi nejslavnější v Evropě, ne-li na světě, se znovu nesmazatelně zapsala do dalšího ročníku Ligy mistrů.

Utkání Dortmund - Monako
zdroj: Reuters autor: Kai Pfaffenbach

A díky gestu, které předvedli její "obyvatelé", budou i přes prohru svého klubu největšími vítězi úvodních čtvrtfinálových zápasů právě oni.

Poté, co byl po výbuchu bomby zrušen úterní duel mezi Borussií a Monakem, nabídli fanoušci svým francouzským kolegům nocleh. Věc bohužel těžko představitelná v jiných evropských zemích, Českem nevyjímaje, zaslouží obrovský respekt, ale zároveň potvrdila slogan jedné z bankovních společností, která dlouhá léta právě nejprestižnější evropskou klubovou soutěž sponzoruje. Dvě strany – jedna vášeň.

Policisté dohlíží na dění kolem Vestfálského stadionu v Dortmundu
zdroj: Reuters

A tak i přesto, že si fanoušci kvůli možnému teroristickému útoku museli na zápas počkat o 22 hodin déle, než plánovali, byl zápas mezi BVB a AS tou nejlepší reklamou na fotbal, která se aktuálně po evropských stadionech hraje.

Obzvlášť klub z monackého knížectví, které nemá ani vlastní armádu, střílí od začátku sezony góly jak slavný kulomet BREN v dobách největší slávy. 88 gólů za 31 zápasů by Monaku mohl závidět i leckterý hokejový klub.

Ale fotbalem baví i Tuchelovi "studenti" z Německa. Opravdu, pokud budete chtít, aby vaše děti uměly dobře počítat, zapište je na Oxford. Pokud budete chtít, aby dobře hrály fotbal, pošlete je do Vestfálska.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih čtvrtfinále LM Dortmund - Monako

Akademie BVB patří totiž už řadu let mezi nejprestižnější fotbalové koleje v Evropě. Důkaz?

Ousmane Dembélé – 19 let, Julian Weigl – 21 let, Christian Pulišič – 18 let, ne to nejsou nejlepší studenti ročníků dortmundské akademie, ale hráči, kteří zasáhli do čtvrtfinále Ligy mistrů.

Jenže i v úvodním duelu proti Monaku se ukázalo, že současná Borussia mnohem raději útočí a brání jen minimálně. Ovšem ne každého soupeře dokážete přestřílet, zvlášť když i celek z monackého knížectví aktuálně disponuje princem, který zanedlouho může být nástupcem slavných králů francouzského fotbalu Zidana či Henryho.

Kylian Mbappé se v 18 letech a 3 měsících stal druhým nejmladším střelcem v historii čtvrtfinále Ligy mistrů, a dvěma přesnými zásahy přiblížil Monako do semifinále Ligy mistrů, které naposledy hrálo v dobách, kdy si Mbappé ještě užíval předškolního věku.

Druhé pokračování čtvrtfinále mezi Borussií a Monakem je naplánováno na příští středu a je téměř jisté, že tahle reklama na fotbal vás znovu bude bavit od začátku do konce.

Hlavní zprávy