Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Licenci dostaly všechny ligové týmy, Varnsdorf musí počkat

Praha - Všech šestnáct týmů první fotbalové ligy dostalo licenci pro příští ročník nejvyšší soutěže. Čtyři kluby ji obdržely až po odvolání, uvedla Fotbalová asociace ČR bez další specifikace. O licencích pro druholigové celky včetně postupujících Varnsdorfu a Olomouce se bude rozhodovat v polovině června.

Prázdno na Letné
zdroj: ČTK autor: Kateřina Šulová

Licenční komise vyhověla 12 klubům s žádostí o udělení licence. Dalším třem kvůli nesplnění finančních kritérií žádost zamítla, jeden klub nesplnil legislativní kritéria. V odvolacím řízení před licenčním tribunálem však všichni neúspěšní žadatelé dodatečně licenci získali.

"Letošní licenční řízení s kluby Synot ligy přineslo několik pozitivních zjištění. Týká se to zejména zlepšené platební morálky mezi kluby navzájem a také vůči hráčům," uvedl licenční manažer FAČR Stanislav Rýznar.

Ohledně účastníků příští sezony první ligy tak zůstává otazníkem Varnsdorf, který si sice zásluhou druhého místa ve FNL vybojoval právo postupu, ale nemá stadion vyhovující ligovým parametrům.

Může si dojednat pronájem stadionu v jiném městě, ale pouze na rok a musí se zavázat, že do další sezony stihne zrekonstruovat vlastní hřiště. Podle starosty Varnsdorfu Stanislava Horáčka to však nebude možné stihnout.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy