Následuje
HC Dynamo Pardubice - PSG Berani Zlín

Liberečtí: Jsme rádi, že jsme se vyhnuli Kazachstánu. S Hajdukem máme šanci

Liberec – Spokojenost s tím, že se vyhnuli daleké cestě na hřiště kazašského Kajratu Almaty, ale také vědomí, že je čeká asi nejtěžší možný soupeř. Tak hodnotili v Liberci los, který jim určil jako soupeře závěrečného 4. předkola Evropské ligy Hajduk Split. Severočeši ovšem věří, že přes chorvatský tým mohou přejít, a to i přes fakt, že znovu začínají doma.

Jindřich Trpišovský
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

"Jsme rádi, že jsme se vyhnuli Kazachům. To pro nás bylo důležité z hlediska logistiky a počasí. Co se týče Hajduku, je to špičkový chorvatský klub s dobrými hráči. Ale myslím, že určitě máme šanci. Budeme sbírat informace, budeme je chtít vidět na vlastní oči. V tuhle chvíli to vidím tak 50 na 50," řekl liberecký trenér Jindřich Trpišovský.

Hajduk ve 3. předkole přešel přes norský Strömsgodset, s nímž v 2. předkole vypadla Mladá Boleslav. "Osobně jsem si tedy nepřál kazašský tým Almaty, bylo by to strašně daleko, snad osm hodin letu. Každopádně los nám přidělil asi nejtěžšího soupeře z okruhu těch, které jsme mohli dostat," mínil slovenský útočník Marek Bakoš. "Když podáme podobný výkon jako v Izraeli, tak se nemusíme bát ani tohoto soupeře," dodal Trpišovský.

Liberečtí očekávají, že v odvetě bude hodně bouřlivé prostředí. Fanoušci Hajduku jsou totiž vyhlášení. "Co jsme koukali, tak na Strömsgodset tam bylo přes 27 tisíc diváků, takže nás čeká bouřlivé prostředí. Bude to něco úplně jiného než proti Šmoně. Kvůli tomu se fotbal dělá, aby člověk zažil podobnou atmosféru. Samozřejmě by bylo lepší odehrát první zápas tam, začínat doma je mírnou nevýhodou, ale stejné jsme to měli s Izraelci a zvládli jsme to," připomněl Trpišovský čtvrteční výhru Slovanu 3:0 v Izraeli.

"Bylo by asi lepší začínat venku, ale teď se Šmonou jsme začali doma a zvládli jsme to," doplnil Bakoš. "Osobní zkušenost s kluby z Balkánu nemám, před dvěma lety s Plzní jsem do Sarajeva (na zápas s Željezničarem) kvůli zranění necestoval. O Hajduku nevím nic, ale jistě o něm něco nastudujeme," doplnil bývalý plzeňský útočník.

Severočeši věří, že je do Splitu vyrazí povzbudit i dost fanoušků. "Je příjemné, že Split není nijak daleko, navíc je dostupný i pro naše fanoušky. Věřím, že nás přijedou podpořit," přál si Trpišovský.

Chorvaté jsou rádi, že začínají venku. "Češi budou těžký soupeř, ale v této fázi už nejsou slabí protivníci. Uděláme vše pro to, abychom se dobře připravili a postoupili. Slovan byl sice až dvanáctý v české lize, ale vyhrál pohár a nemůžeme ho podcenit. Naše výhoda je, že se odveta hraje u nás. Bude ale důležité i v Liberci vstřelit gól, abychom měli dobrou pozici pro odvetu," řekl asistent trenéra Hajduku Josko Španjič.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy