Následuje
Sportovní zprávy

Liberečtí fotbalisté touží ukončit domácí tápání

Praha - Liberečtí fotbalisté by rádi v dnešní předehrávce 11. kola první ligy proti Ostravě ukončili sérii domácích zápasů bez vítězství. Před týdnem sice dokázali vyhrát na hřišti lídra Sparty, ale před vlastními diváky zatím tápou a zvítězili pouze v druhém kole. Změnit to chtějí proti Baníku, který má ale od minulého kola na kontě první ligovou výhru a je odhodlán začít sbírat body pravidelně.

Radost hráčů Liberce
zdroj: ČTK autor: Jakub Macháček

Liberec v minulém kole dominoval na Spartě a i aktuální třetí místo v tabulce si vysloužil takřka výhradně v zápasech mimo své působiště. U Nisy v posledních třech utkáních získal pouze jeden bod z devíti možných. Poslední a současně jediná domácí výhra v sezoně se zrodila už ve druhém kole, kdy Severočeši vyhráli 2:1 nad Slavií.

Podle Jaroslava Šilhavého výsledková selhání měla společného jmenovatele: neproměněné šance v prvním poločase. "S tím se musíme vyrovnat. Šance si vypracovat dokážeme, musíme však dávat také góly," uvedl liberecký kouč, že zná způsob, jak napravit sérii domácích selhání.

Pokud jeho svěřenci chtějí navázat na výhru ze Sparty, musejí zopakovat kolektivní výkon. "Rádi bychom udrželi kompaktnost a týmového ducha, kterým jsme se prezentovali na Spartě. Ale jednoduchý zápas to nebude, neboť Baník se zvedá. Především jeho duel a remíza se silnou Plzní je pro nás dostatečným varováním," dodal Šilhavý.

Hosté zastavili propad tabulkou, po výhře nad Hradcem Králové opustili poslední místo a získali apetit i na další soupeře. Radost jim v týdnu ale kalily informace o zdravotním stavu Marka Jankulovského, který znovu utrpěl dlouhodobé zranění kolena. "Pokud znovu odvedeme solidní výkon v obranné fázi, jsme schopni v Liberci uspět," uvedl optimisticky hostující kouč Pavel Malura, podle kterého tkví největší síla soupeře v útočné fázi. "Kraje mají stejně rychlostně nebezpečné jako u Plzně nebo Sparty a velkou kvalitu mají i uprostřed, kde úřadují Janů s Váchou," upozornil ostravský trenér.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy