Následuje
Sportovní zprávy

Liberecký Dočkal přestoupil do Trondheimu

Praha - Fotbalový záložník Bořek Dočkal přestoupil z Liberce do norského klubu Rosenborg Trondheim, který je soupeřem Plzně v předkole Ligy mistrů. Ve středeční odvetě Dočkal za nový klub nastoupit nemůže, protože není na pohárové soupisce. V novém působišti podepsal smlouvu na 3,5 roku a spekuluje se, že na sever Čech dorazí v přepočtu 25 milionů korun. Tam dnes jednali zástupci hráče s norským klubem, který k uzavření transferu využil přílet do České republiky k utkání 3. předkola Ligy mistrů.

V dalších dnech se ještě budou dolaďovat administrativní detaily a nezbytná je i zdravotní prohlídka třiadvacetiletého fotbalisty. "Rosenborg dlouhodobě Bořka sledoval několik let a poslední šampionát jednadvacítek je utvrdil v tom, že je to výborný hráč. Jednání tedy byla rychlá a Bořek už se moc těší na nové angažmá v nejslavnějším norském klubu," řekl Viktor Kolář ze společnosti Sport Invest.

Dočkal začal s fotbalem v Poděbradech, ale už v žákovském věku přestoupil do Slavie, v roce 2008 ho červenobílí pustili do Liberce. Loni sice získal angažmá v tureckém Konyasporu, odsud se ale vrátil a čekal na novou zahraniční nabídku. V české lize odehrál 104 utkání a vstřelil 16 branek.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy