Následuje
ODM 2020: Hokej

Liberec začal s posilováním, přicházejí Rabušic a Šural

Liberec – Fotbalisté Michael Rabušic a Josef Šural přestupují z Brna do Liberce. Oba fotbalisté podepsali na severu Čech tříletou smlouvu. Zatímco Rabušic si ještě vybírá po návratu z ME jednadvacítek dovolenou, Šural se už připojil k týmu. "Liberec je pověstný tím, že dává pravidelně šanci mladým hráčům, proto věřím, že oba útočníci důvěru oplatí dobrými výkony," uvedl hráčský agent David Nehoda. V libereckém klubu jsou na zkoušce také tři zahraniční fotbalisté – senegalský útočník a stopeři ze Srbska a Chorvatska.

S příchodem obou fotbalistů je spokojen i nový liberecký kouč Jaroslav Šilhavý. "Chtěli jsme posílit náš útok a oba hráči byli mezi vytipovanými útočníky, které jsme chtěli získat, protože v sobě mají velký potenciál. Oba prošli mládežnickými reprezentacemi a splňují požadavky, které na útočníky mám," řekl kouč.

Dvaadvacetiletý Rabušic po přestupu z Jihlavy před dvěma lety odehrál 61 ligových utkání a vstřelil deset gólů. Přes nepovedené jaro Zbrojovky se udržel ve výběru pro evropský šampionát, na turnaji jednadvacítek v Dánsku však od trenéra Jakuba Dovalila šanci nedostal.

"Přestup do Liberce je pro mě obrovská příležitost. Hrají zde moji spoluhráči z mládežnických reprezentací, se kterými se znám dlouhé roky. Měli bychom vytvořit silný tým, který bude bojovat v horní části tabulky," prohlásil Rabušic.

Jeho spoluhráč Šural má za sebou špatný rok. Loni se právě v souboji s Libercem zranil na turnaji v Čelákovicích tak vážně, že přišel o celou sezonu. Předtím ale stihl mnohonásobný juniorský reprezentant v lize odehrát 37 utkání a dvakrát se zapsal mezi střelce.

FC Slovan Liberec
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy