Následuje
Manchester United - Club Brugge

Liberci a Olomouci hrozí tresty za rasismus fanoušků

Praha - Fotbalistům Slovanu Liberec a Sigmy Olomouc hrozí tresty za rasistické projevy jejich fanoušků v ligových zápasech. Liberečtí fanoušci jsou podezřelí, že se dopustili rasistického chování v utkání s Mladou Boleslaví a příznivci Olomouce v zápase s Baníkem Ostrava. Vedle těchto dvou klubů zahájila disciplinární komise řízení ještě s ostravským Baníkem kvůli výtržnostem jeho fanoušků v utkání s Olomoucí.

"V zápise delegáta svazu se objevila zpráva o projevech domácích fanoušků vůči hráčům černé pleti v týmu hostů v Liberci a obdobně se vyjádřil i delegát zápasu v Ostravě o chování fanoušků Olomouce vůči hráči domácích," uvedl mluvčí disciplinární komise Jaroslav Kolář po dnešním jednání na svazovém webu.

Za Mladou Boleslav nastoupili při porážce 0:3 v Liberci v posledním podzimním kole francouzští hráči tmavé pleti Alex Mendy a Ludovic Sylvestre. Baníku pomohl k vítězství nad Olomoucí 2:0 obránce Fernando Neves z Kapverdských ostrovů.

Potíže s příznivci provázely také pražské derby mezi Bohemians 1905 a Spartou a tresty hrozí v tomto případě podle nového přístupu disciplinární komise oběma klubům. Zástupcům Bohemians 1905, kteří hostili Spartu ve svém strahovském azylu, navíc hrozí postih za nedostatky v pořadatelské službě.

Za vyloučení ve víkendových zápasech si první dvě jarní kola nezahrají Adrian Rolko z Mladé Boleslavi a Lukáš Vácha z Liberce. Oba zároveň viděli v ruce rozhodčího i čtvrtou žlutou kartu v sezoně. Svým týmům budou chybět ze stejného důvodu v jednom zápase také Pavel Macháček (Bohemians Praha), Jan Rajnoch, Alex Mendy (oba Mladá Boleslav), Aleš Urbánek a Lukáš Kubáň (oba Slovácko).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy