Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Liga mistrů UEFA

Lewandowski: Moje forma jde nahoru. Z Prahy si, doufám, odvezeme tři body

Kapitán polských fotbalistů Robert Lewandowski hlásí, že před duelem proti českému týmu jde jeho forma po nedávném zranění nahoru. Čtyřiatřicetiletý útočník Barcelony dal v posledních osmi soutěžních duelech jen dvě branky a měsíc neskóroval, při víkendovém šlágru španělské ligy s Realem Madrid (2:1) se už prý ale cítil výborně. Doufá, že Poláci pod novým portugalským trenérem Fernandem Santosem si odvezou z Edenu tři body.

Robert Lewandowski na tréninku polského týmu
zdroj: Profimedia

Lewandowski na začátku března kvůli svalovému zranění vynechal dvě utkání za Barcelonu, do reprezentačního srazu si už ale stihl připsat dva starty. "Poslední týdny pro mě byly náročné po zdravotní stránce. Ale vnímám to jako součást fotbalu, občas to prostě není podle představ. Při El Clásicu jsem se cítil skvěle. Cítím, že mám čím dál lepší formu, ať už po stránce fyzické, nebo herní. Věřím, že to bude pořád lepší," řekl Lewandowski.

Je si vědom důležitosti pátečního úvodního duelu kvalifikační skupiny. Poláci po osmifinálové účasti na loňském mistrovství světa v Kataru vyměnili trenéra a mužstvo poprvé povede portugalský kouč Fernando Santos.

"Uvědomuji si, že je to zcela zásadní zápas. Je to vstup do kvalifikace s novým trenérem, s novou sestavou a bez několika hráčů. Vnímám to jako takový nový začátek. Vize a myšlenky, které do polské reprezentace přinesl nový trenér, jsou zřejmé. Od začátku víme, na čem jsme. Pro mě je důležité, že dál působíme jako jeden tým. Na tréninku vidím soudržnost a spolupráci," pochvaloval si Lewandowski.

"Komunikace je skvělá. Neřekl bych, že tréninky jsou nějak delší než dříve. Příprava je věcná, víme, co hrát a jak se na zítřejší zápas připravit. Samozřejmě tím, že jsme v roli hostů, to tady bude těžší. Nicméně věřím, že do Varšavy se vrátíme s třemi body. Bude to o nás, co soupeři dovolíme," doplnil se 78 góly nejlepší střelec polské reprezentace v historii.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články