Leverkusen nováčkovi nedal šanci a dotáhl se na Bayern, Hložek naskočil do závěru utkání

Uhlídat domácí hřiště před nováčkem Bundesligy Heidenheimem dokázali v 5. ligovém kole fotbalisté Leverkusenu. Díky vítězství 4:1 se navíc bodově dotáhli na vedoucí Bayern Mnichov. Český útočník domácího celku Adam Hložek nastoupil v závěru utkání, brankář Matěj Kovář po čtvrtečním debutu v Evropské lize se vrátil zpátky mezi náhradníky.

Leverkusen měl proti nováčkovi soutěže od začátku velkou převahu, kterou proměnil v úvodní gól už v deváté minutě Boniface. V 58. minutě srovnal Dinkci jedinou střelou na bránu svého týmu v zápase, záhy ale vrátil vedení favoritovi Hofmann.

Další góly přidali chytrým lobem Adli a z penalty Boniface. Nigerijský útočník dal dva góly v utkání potřetí v sezoně a se šesti brankami je třetí v bundesligové tabulce střelců. Heidenheim prohrál po dvou zápasech a je na 13. místě.

Německá fotbalová liga - 5. kolo:

Leverkusen - Heidenheim 4:1 (9. a 74. z pen. Boniface, 63. Hofmann, 82. Adli - 58. Dinkci),

17:30 Eintracht Frankfurt - Freiburg.