Následuje
ODM 2020: Snowboarding

Legendární fotbalový trenér Robson zemřel

Londýn - Legendární fotbalový trenér Sir Bobby Robson v 76 letech zemřel. Někdejší kouč anglické reprezentace bojoval řadu let s rakovinou a předloni se kvůli nemoci definitivně vzdal trenérské práce. "Zemřel klidně dnes ráno ve svém domě v County Durham obklopen manželkou a rodinou," uvedla v prohlášení Robsonova rodina s tím, že poslední rozloučení se uskuteční pouze v rodinném kruhu. Populární kouč po sobě zanechal manželku Elsie a tři děti. Zpráva o jeho úmrtí vyvolala v Anglii velký smutek. Fotbalisté Newcastlu začali dnešní trénink minutou ticha.

Jako hráč nastupoval za Fulham a West Bromwich a odehrál 20 zápasů i za anglickou reprezentaci. Proslavil se však hlavně jako trenér. Anglii vedl v letech 1982 až 1990, kdy s ní postoupil do semifinále mistrovství světa v Itálii. Informace přinesla televizní stanice Sky Sports.  

Z lavičky vedl také slavnou Barcelonu, FC Porto, Sporting Lisabon, Eindhoven a naposledy do roku 2004 Newcastle United. V roce 1981 vyhrál s Ipswichem Pohár UEFA. Ještě předloni pomáhal jako poradce irské reprezentaci. Tehdy u něj lékaři objevili rakovinu plic. Zhoubná nemoc napadla jeho organismus už popáté.

Ještě v neděli Robson z invalidního vozíku sledoval jejich charitativní zápas přímo v St. James Parku spolu s 30 000 lidmi. V sídle Fotbalové asociace v Soho a na stadionu Wembley byly staženy vlajky na půl žerdi, stejně jako v Ipswichi, kde začne tichou vzpomínkou na Robsona večerní přípravný duel s Valladolidem.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy