Následuje
SP Německo

Lazio získalo Italský pohár, ve finále přehrálo Atalantu

Posedmé v historii se ze zisku Italského poháru radují fotbalisté Lazia Řím. Ve finále porazili Atalantu Bergamo 2:0, když branky dali v závěrečné desetiminutovce Srb Sergej Milinkovič-Savič a Argentinec Joaquín Correa.

Lazio se raduje ze zisku Italského poháru
zdroj: ČTK/AP/Alessandra Tarantino

Naposledy Lazio ovládlo soutěž před šesti lety, poté dvakrát podlehlo ve finále Juventusu. Letošní triumf mu vynesl postup do Evropské ligy. V Serii A se přitom mnohem víc daří Atalantě, která dvě kola před koncem útočí na start v Lize mistrů, zatímco celku z metropole patří v tabulce až osmé místo.

Střídající Milinkovič-Savič byl na trávníku teprve čtyři minuty, když se po rohovém kopu prosadil hlavou. Výhru pak pojistil po velkém sólu Correa.

Atalanta hrála ve finále počtvrté, trofej ale získala pouze v roce 1963. Letos se jí ve čtvrtfinále podařilo vyřadit Juventus, který usiloval o pátý pohárový triumf v řadě.

Před utkáním řádili v ulicích metropole fanoušci Lazia, kteří dokonce zapálili policejní auto. Dva policisté, kteří byli uvnitř, se nadýchali kouře a byli převezeni do nemocnice. Jeden z nich má navíc zraněné ucho.

Lazio Řím - Atalanta Bergamo 2:0 (0:0)

Branky: 82. Milinkovič-Savič, 90. Correa.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy