Je nám líto, video expirovalo.

Latka by si rád zopakoval radost z derby. Už mě nebaví jen vzpomínat, říká

Praha – Jeho gólová hlavička z před tří let zajistila Slavii poslední vítězství nad Spartou. Od té doby derby pětkrát v řadě ovládli Letenští. Kapitán sešívaných Martin Latka, jehož čeká už třináctý ligový souboj s úhlavním rivalem, však věří, že letos by mohl jeho tým konečně opět uspět. "Pokud podáme výkon na hranicích našich možností, máme šanci na úspěch," tuší Latka.

Martin Latka
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

Pokud by Slavia uspěla, Latka by si nadělil předčasný dárek k 31. narozeninám, které slaví v pondělí.

"Kdyby se nám to povedlo, byl by to pro mě ten nejlepší dárek," řekl Latka s úsměvem. "Nálada je bojovná, chceme odčinit zápas v Ústí," připomněl zkušený stoper úterní vyřazení s druholigovým soupeřem v domácím poháru po prohře 2:4.

Jinak ale Latka cítí, že Slavia jde do derby v lepší pozici než v minulých sezonách. Vyhrála tři z posledních čtyř kol a impulzem byl příchod nových silných majitelů. "To, že máme nové majitele, by na naši hru nemělo mít zásadní vliv. Ale je pravda, že v předešlých letech jsme do derby vstupovali jako výrazný outsider, teď je ta situace trochu jiná. Propast v tabulce bývala větší, třeba i ten výkonnostní rozdíl," podotkl Latka.

"Až zápas ukáže, jak na tom jsme. Takový těžký zápas nás prověří. Doufám, že navážeme na výkony i předvedenou hru, která byla docela slušná. Pokud podáme výkon na hranicích našich možností, jen díky tomu máme šanci na úspěch," tuší Latka.

V derby se mu střelecky daří a právě jeho gól před třemi lety vynesl Slavii poslední výhru nad Spartou 1:0. "Vzpomínám i rád na to derby na Strahově, které jsme vyhráli 4:1, ale to už je minulost. Byl bych rád, kdybych si to zase mohl zopakovat a zase poznal pocit vítězství. A pořád jen nevzpomínat na to, co bylo před x lety. Doufám, že potěšíme naše diváky, kteří by si to za ta léta zasloužili," řekl Latka.

V zápase ho čekají souboje s nejlepším střelcem ligy Davidem Lafatou, který skóroval v devíti zápasech nejvyšší soutěže po sobě. "Formu má obdivuhodnou, ale dokazuje to v průběhu posledních let. Je asi nejnebezpečnější hráč Sparty. Těží z výborných spoluhráčů, také Dočkal má dobrou formu. David je výjimečný v tom, že dokáže dát i ze zdánlivé nešance gól. Úspěch tkví v tom, abychom ho eliminovali, to bude asi ten hlavní klíč," dodal Latka.

Je nám líto, video expirovalo.
Sparťané i slávisté jsou na derby nažhaveni
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy