Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalový magazín

LASK uplatnil opci na Usora, Slavia mezitím prodloužila smlouvu s Ogungbayiem

Bylo to padesát na padesát – a nakonec Moses Usor zůstává v Rakousku, do Slavie se už nevrátí. LASK, v němž jednadvacetileté křídlo působí od ledna na hostování, uplatnil opci a uzavřel s ním smlouvu do roku 2028. Tým z Edenu zároveň oznámil prodloužení smlouvy s Usorovým krajanem Boluem Ogungbayiem.

Moses Usor
zdroj: ČTK

"Za poslední měsíce udělal výrazný pokrok. Jsme rádi, že se pro nás rozhodl, získáváme v něm mladého hráče s obrovským potenciálem," uvedl sportovní ředitel rakouského klubu Radovan Vujanovič. Podmínky transferu nezveřejnili. 

Usor přišel do Slavie loni na jaře z nigerijského klubu 36 Lion. Nejprve nastupoval za třetiligový B-tým, pak se přesunul do "áčka", za které vstřelil čtyři góly v nejvyšší soutěži a další dva v předkolech Evropské konferenční ligy. Po skvělém nástupu ale jeho forma šla dolů a neměl pevné místo v základní sestavě.

V Linci už odehrál 36 soutěžních utkání a vstřelil tři góly. LASK v minulé sezoně obsadil třetí místo a stejná pozice mu náleží v dvanáctičlenné Bundeslize i nyní po 14 kolech. Má pětibodovou ztrátu na vedoucí duo Salcburk, Štýrský Hradec.

Devatenáctiletý křídelník Ogungbayi je hráčem Slavie od minulé sezony a podle nové smlouvy jím bude až do roku 2028. Dosud nastupoval hlavně za výběr do 19 let a B-tým, za nějž v ČFL dal v této sezoně šest gólů v deseti zápasech. Už se ale prosadil i do A-týmu, připsal si dva ligové starty a zahrál si i v Evropské lize proti Tiraspolu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články