Následuje
Branky, body, vteřiny

Lampard a Ivanovič si odpočinou, Benítez ale nechce Spartu podcenit

Londýn - Frank Lampard nenastoupí ve čtvrteční odvetě 2. kola Evropské ligy proti fotbalistům Sparty. Kouč Rafael Benítez zdůvodnil absenci čtyřiatřicetiletého záložníka náročným programem v posledních dnech. Lampard bude odpočívat stejně jako další stabilní člen základní sestavy obránce Branislav Ivanovič.

Frank Lampard
zdroj: ČTK/AP

Podle Beníteze to však neznamená, že by Chelsea brala čtvrteční duel se Spartou, nad níž minulý čtvrtek v Praze zvítězila 1:0, na lehkou váhu. Rázně odmítl, že Londýňané už spíše vzhlížejí k nedělní ligové bitvě s druhým týmem tabulky Manchesterem City. "Pro nás je teď prioritou zápas se Spartou, až potom začneme myslet na utkání se City," uvedl Benítez.

Obránce Gary Cahill se také na Spartu nedívá přezíravě, byť si uvědomuje, že Chelsea je v pomyslném poločase ve velmi nadějné výchozí pozici. "Ale Sparta nám v prvním zápase dokázala některé pasáže zápasu dost zkomplikovat. Takže ani odvetu nebereme na lehkou váhu, i když máme v zádech domácí prostředí a víme, že žádnému ze soupeřů se na Stamford Bridge nehraje snadno," uvedl Cahill.

Čech netouží po dramatické zápletce

Brankář Chelsea Petr Čech nechce hlavně žádné nervy a netouží trnout do závěru zápasu a strachovat se o postup. "Doufám, že o postupu rozhodneme co nejdřív. Pokud se nám podaří rychle vstřelit gól, pak by to mělo být v klidu. Chceme mít zápas od první do poslední minuty pod kontrolou, aby z toho nebyly zbytečné nervy," uvedl Čech.

Jestli Chelsea uspěje, bude mít Čech více důvodů k oslavám. Ve čtvrtek se může dočkat jubilejního 100. startu v evropských pohárech. Čech upozorňuje, že Sparta na Stamford Bridge ještě má o co hrát. "Vyhráli jsme jen 1:0. Pokud by se Spartě podařilo dát gól, bude zpátky v zápase. Nemají co ztratit, mohou jen získat. Jeden gól není až takovou překážkou. Ale my do toho jdeme s tím, že jim nesmíme dát šanci na dobrý výsledek," řekl Čech.

Předpokládá, že odveta se nebude příliš lišit od takticky vedené první partie. "Sparta to podle mě hned na začátku neotevře a bude spíš čekat na nějaký brejk."

Pro Chelsea je duel se Spartou důležitý i proto, aby se dobře naladila na nedělní šlágr anglické ligy, v němž se utká s Manchesterem City. Čech a spol. na třetím místě ztrácejí právě na druhé City čtyři body a v případě vítězství už budou mít obhájce titulu na dosah. "Potřebujeme ale nejdřív v klidu zvládnout zápas se Spartou, nehrát prodloužení. Chceme vyhrát a postoupit, abychom šli v pohodě i do utkání na City," uvedl Čech.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy