Následuje
Branky, body, vteřiny

Lafata: Máme teď hlavně co dělat sami se sebou

Jablonec - David Lafata se sice na jabloneckém trávníku jednou prosadil, jeho klubu to ale příliš nepomohlo a po porážce 1:3 se mu vzdalují šance na titul. Kapitán Sparty připustil, že tým má problémy, které je třeba co nejrychleji vyřešit.

David Lafata
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

"Je to smutné, ale my se musíme spíš dívat pod sebe, aby se na nás mančafty nedotáhly. Šance (na titul) tam je, ale my teď máme hlavně co dělat sami se sebou. Musíme to co nejdřív zastavit, aby zase Sparta začala vítězit," řekl Lafata.

Připustil, že Sparta je na začátku jara v krizi. "Mysleli jsme si, že třeba ten zápas s Bohemkou, kdy jsme to urvali spíš vůlí, by nás mohl postavit na nohy. Dnes jsme z prvních dvou útoků dostali dva góly a jsme teď bohužel v takové situaci, že se z toho už nezvedneme. Co střela na naši branku, to nám tam padne. A na druhé straně nic," smutnil.

Lafata: Jablonec to dobře zvládl technicky

"Z naší hry mám blbý pocit. Převahu sice máme, bušili jsme do nich, ale je to takové jalové. Néstor měl šanci, trefil tyčku, takže trochu smůla, ale není to ono. Chybí nám taková lehkost," podotkl pětatřicetiletý útočník.

Připustil, že Spartě výrazně chyběl režisér hry Bořek Dočkal, který v sobotu přestoupil do Číny. "Myslím, že Bořek byl jeden z nejlepších hráčů ligy, že by chyběl každému mančaftu, natož nám teď. Uvidíme, třeba trenér vymyslí nějakou taktiku," dodal.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy