Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Česko - Slovensko

La Liga se vrátí 11. června, restart obstará sevillské derby

Španělská fotbalová liga se po koronavirové pauze znovu rozjede 11. června. Restart obstará městské derby mezi FC Sevilla s brankářem Tomášem Vaclíkem a Betisem. Přesné datum zahájení přerušené sezony oznámilo ministerstvo sportu po jednání se zástupci španělské fotbalové federace a ligy.

Tomáš Vaclík
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

"Soutěž znovu začne o víkendu 13. a 14. června s tím, že první zápas mezi Sevillou a Betisem bude ve čtvrtek 11. června," uvádí se v oficiálním prohlášení.

"Zápasy posledního kola se odehrají, podle předběžného plánu a v závislosti na vývoji epidemie, o víkendu 18. a 19. července," doplnili funkcionáři k vytyčenému ligovému programu.

Premiér Pedro Sánchez minulý týden oznámil, že fotbalová liga ve Španělsku může znovu začít od 8. června.

Vedení soutěže původně plánovalo, že se sezonu podaří obnovit od 12. června, rozhodnutí vlády ale nakonec umožnilo ještě nepatrně dřívější restart.

Je nám líto, video expirovalo.
Elitní evropské ligy už znají termín restartu soutěže

V La Lize, která byla přerušena stejně jako většina sportovních soutěží v polovině března, zbývá do konce ročníku odehrát jedenáct kol.

Tabulku vede Barcelona o dva body před Realem Madrid. Šéf ligy Javier Tebas již dříve odhadl ztráty vzniklé nucenou pauzou na miliardu eur.

Aktuální ročník by se měl stihnout dohrát v ideálním případě během sedmi týdnů do 26. července. Konkrétní program zápasů ale zatím není k dispozici. Nová sezona první ligy by měla začít 12. září, řekl Tebas listu Marca.

Z evropských soutěží se již rozběhly fotbalové ligy v Česku a Německu. Anglická Premier League znovu začne 17. června, v Itálii chystají restart o tři dny později.

Španělské kluby se po měsících individuální domácí přípravy před dvěma týdny vrátily ke společnému tréninku v malých skupinách při dodržování řady bezpečnostních a hygienických opatření.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy