Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Mountfield HK - Rytíři Kladno

Problémy v české hře? Rozehrávka odzadu a brejkové situace soupeře, hodnotil Chytrý

Výkon české reprezentace měl v utkání kvalifikace mistrovství světa proti Walesu k dokonalosti daleko. Je si toho vědom i asistent trenéra Jiří Chytrý, který uvedl, že realizačnímu týmu se nelíbily zejména rozehrávka ani pohyb hráčů vepředu a špatné bránění útočných akcí soupeře. Také proto se dají podle něj očekávat změny v sestavě pro další zápas. Utkání Bělorusko – Česko sledujte na programu ČT sport a webu ctsport.cz v pondělí od 20:20.

Kieffer Moore z Walesu v jedné ze šancí v utkání proti Česku
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

"Pořád jsme zklamaní, protože jsme chtěli uspět a vyhrát domácí utkání, což se nepovedlo. Je to ještě podpořené i tím, že se nám úplně optimálně nepovedl výkon. Nebylo to úplně ideální," uvedl Chytrý.

Český celek sice proti Walesu dokázal otočit skóre, ale v 69. minutě zařídil remízu hostující Daniel James. Národní tým si před závěrečnými dvěma duely kvalifikační skupiny zkomplikoval boj o druhé místo, na němž zůstal jen díky lepšímu skóre, Ostrované však mají utkání k dobru.

"Nelíbily se nám dvě zásadní věci především v prvním poločase. Neměli jsme optimální rozehrávku už odzadu, ale nebylo to jen o tom. Nebyl tam ani dobrý pohyb vepředu. Dohromady z toho vyplývalo, že to bylo nervózní, nepřesné, dělali jsme chyby. Tím jsme nabíjeli Walesu, že mohli hrát zezadu a na rychlý protiútok," řekl Chytrý.

"Druhou věcí bylo, že jsme neřešili dobře jejich brejkové situace. Nebyli jsme k nim dostatečně dostoupení, byli jsme daleko. Měli jsme si lépe poradit jak v útočné fázi, tak i lépe reagovat v té obranné," dodal asistent hlavního trenéra Jaroslava Šilhavého.

Nevyloučil, že vzhledem k pátečnímu výkonu nastanou v pondělním utkání s Běloruskem změny v sestavě. "Uvažujeme zase směrem k zápasu, jaká sestava by byla optimální. Zvažujeme to i na základě včerejšího zápasu, co by mohlo fungovat, co bychom mohli vylepšit. Rozhodneme se tak, jak budeme cítit, že to bude pro tým nejlepší. Postavíme hráče, u kterých budeme přesvědčeni, že jsou schopni to zvládnout aktuálně nejlépe," poznamenal Chytrý.

Od týmu se odpojili Holeš, Mandous a Barák, výběr doplnila trojice hráčů

Tým po remíze 2:2 s Walesem opustili zraněný defenzivní univerzál Tomáš Holeš, potrestaný záložník Antonín Barák a z osobních důvodů brankář Aleš Mandous. Nahradili je středopolaři David Pavelka s nováčkem Pavlem Buchou a gólman Filip Nguyen. Všichni tři dodatečně nominovaní se už během soboty připojí k mužstvu.

Určitě bude scházet potrestaný Barák. Na pozici ofenzivního středního záložníka by mohl nastoupit Hložek, který tento post poslední dobou hraje ve Spartě. "Tonda Barák na tomto postu poslední dobou pravidelně nastupoval, musíme to vyřešit. Zvažujeme různé varianty. Může tam nastoupit třeba Adam Hložek. Víme, že tam může hrát, víme, jak se tam bude chovat. Do hry může jít i Michal Sadílek. Jsou tam další možnosti. Budeme se o tom ještě bavit i směrem k soupeři," uvedl Chytrý.

Mužstvo odletí k utkání s Běloruskem v neděli dopoledne. Vzhledem k sankcím od Evropské unie a zákazu letů do Běloruska se bude hrát na neutrální půdě v ruské Kazani, a navíc bez diváků. "Stadion bude prázdný, takže atmosféra bude nulová. Co se týče utkání, tak Bělorusové hráli v poslední době v rozestavení 5-4-1. Poctivě a důrazně brání, hrají takový fyzický fotbal a spoléhají na rychlé protiútoky. Myslíme si, že jejich projev bude stejný i v zápase s námi," dodal Chytrý.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy