Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Švýcarsko - Česko

Nasazení nebo nenasazení? Nad Estonskem to chce vysokou výhru a souhru dalších výsledků

Proti českému týmu stojí podruhé a naposledy v kvalifikaci mistrovství světa Estonsko. Hlavní tajenky ještě nejsou zcela vyplněny. Češi mají jistou baráž a k nasazení v ní se musí sejít hodně věcí. Přímý přenos utkání sledujte na ČT sport nebo webu ctsport.cz od 20:20.

O dvě poslední nasazená místa pro baráž budou hrát kromě českého celku také Wales, Turecko, Norsko a Finsko. Pozice zatím brání Švédsko a Polsko. V první řadě potřebují Češi vyhrát alespoň o šest gólů nebo o pět při výsledku 7:2 a vyšším.

Bezpodmínečně nutné také zároveň je, aby Wales podlehl Belgii a aby měli Češi lepší skóre. Turecko nesmí vyhrát v Černé Hoře. Norové nemohou překvapit Nizozemce a Finové vysokou výhrou Francii.

Estonsko silnější a silnější

Národní tým v prvním ze dvou listopadových zápasů rozdrtil v Olomouci Kuvajt 7:0 a byl jen jeden gól od nejvyšší výhry v samostatné historii. Proti Estoncům reprezentanti očekávají náročnější utkání. V březnu na startu kvalifikace sice český celek ve vzájemném duelu na neutrální půdě v polském Lublinu zvítězil vysoko 6:2 i díky hattricku Tomáše Součka, ale soupeř z Pobaltí tehdy nastoupil kvůli koronaviru bez řady obvyklých hráčů.

Estonci se navíc od té doby zlepšili a v sobotu prohráli na půdě vítěze kvalifikační skupiny Belgie pouze 1:3. Předtím sehráli dvě vyrovnaná utkání s Walesem, s nímž venku remizovali bez branek a doma podlehli těsně 0:1.

"Budou mnohem silnějším soupeřem než Kuvajt. Když se podíváte na jejich výsledky z poslední doby, tak třeba ze dvou zápasů s Walesem, se kterým soupeříme o druhé místo ve skupině, prohráli jen jeden ze čtyř poločasů, a to o branku," poznamenal Chytrý.

"Jsou mnohem kompaktnější než Kuvajt, fyzicky zdatnější, brání mnohem líp. Budeme muset být ještě lepší. Budou platit stejné principy jako proti Kuvajtu, pokusíme se dát hře tempo, intenzitu. Scénář chceme zopakovat, ale víme, že nás bude čekat mnohem těžší utkání," doplnil Chytrý, který povede reprezentaci potřetí. Šilhavého kvůli covidu-19 zastoupil i vloni ve Skotsku.

V estonské nominaci nechybí levý obránce či záložník Vlasij Sinjavskij, který hraje českou ligu v Karviné. O březnový úvodní vzájemný duel přišel kvůli koronavirové situaci. "Tím, že teď působím v české lize, to pro mě bude více speciální zápas. Už se na něj těším. Určitě to bude pro diváky hezké utkání," uvedl Sinjavskij před prvním vzájemným zápasem.

Z českého týmu během srazu vypadl klíčový stoper Tomáš Kalas a ve středu obrany tak nejspíš budou hrát stejně jako proti Kuvajtu Jakub Brabec a David Zima. Do branky by se měla oproti čtvrtečnímu zápasu vrátit gólmanská jednička Tomáš Vaclík, příliš dalších změn v sestavě se neočekává.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články